נובמבר 21, 2023 13:07

מדוע מלא אנשים שותים מיץ אננס לפני ביקור אצל רופא השיניים?

במרחב הדיגיטלי ניתן לפגוש לא מעט טרנדים בריאותיים, כשחלק מהם לא באמת מסייעים וללא כל גיבוי מדעי. מנגד, ישנו טרנד מעניין העוסק בשתיית מיץ אננס לפני ביקור אצל רופא השיניים. 

ביצוע של עקירה כירורגית עבור מטופלים, כשלרוב מדובר בעיקרה של שיני בינה, מהווה הליך שמלווה בהמשך במספר ימים של נפיחויות בפנים והסתפקות במזון רך ונוזלי בלבד. 

לאחרונה, נחשפו רבים לטרנד במרחב הדיגיטלי שטוען כי שתייה של מיץ אננס, לפני הליך עקירת שיני בינה, אמור למנוע או לכל הפחות להפחית בצורה משמעותית את אותה נפיחות בפנים. 

פוסטים רבים ברשתות החברתיות חשפו מטופלים שצילמו עצמם גומעים מיץ אננס יממה לפני טיפול עקירה, כשלאחר הטיפול צרפו תמונות שלהם שהראו כי הם אינם סובלים מנפיחויות משמעותיות בפנים. 

ההסבר המדעי במקרה זה גורס כי באננס ישנו אנזים בשם ברומלין. אנזים לו סגולות טבעיות הנחלמות בדלקות, כשהוא זה שאחראי גם להפחתה ומניעה של נפיחויות האופייניות לחלק מתהליך ההחלמה של עקירה כירורגית של שיניים. 

אישור להימצאות האנזים ופועלו ניתן באוגוסט האחרון על ידי ד"ר וויליאם גרייבס, רופא שיניים לו התמחות בכירורגיית הפה, אשר הדגיש כי בכל הליך כירורגי ופולשני טבעי שגופנו יגיב בנפיחויות. 

באחד מהסרטונים ברשת ניתן לראות גולשת צעירה בשם מקנזי פורמן שהייה סקפטית לגבי הטרנד שהוצע לה, אך החליטה לנסות זאת ושתתה ביום שלפני עקירת השיניים שלה קרטון מיץ אננס טבעי. בהמשך עדכנה פורמן כי אחרי העקירה פנייה היו נפוחות, אך הנפיחות ירדה בתוך יומיים כשסף הכאב כמעט ולא היה קיים. 

ממה בכל זאת חשוב להיזהר?

חשוב להבין כי שתייה לא מבוקרת של מיץ אננס לפני ניתוחים שכאלו תוביל לצריכה רבה של סוכר. רופאי שיניים מבהירים כי צריכה מרובה מידי של סוכר אינה מטיבה לחלל הפה והשיניים והיא כמובן אינה מטיבה גם למערכת העיכול שלנו. 

ד"ר גרייבס הוסיף כי לאחר שתיית מיץ אננס או אכילה של הפרי החומצי, מומלץ לשטוף את חלל הפה במים. שתיית מיץ מתוק שכזה, כמו שתייה של מיצים מתוקים אחרים, עלולה להוביל לפגוע באמייל השן. במקרה וכן צרכתם מיץ אננס או את הפרי עצמו, ממליץ ד"ר גרייבס, להמתין כ-30 דקות בין צריכת המיץ או הפרי ועד לצחצוח השיניים או שטיפת הפה. 

הפרי עצמו נחשב לבעייתי עבור אלו המוגדרים כבעלי קיבה רגישה וזאת בשל החומציות שבו ומכאן שמדובר בפרי שנמנה על הפירות האלרגניים. רופאי שיניים ממליצים למטופלים להתייעץ עם גורם מקצועי בטרם ינסו את אותו טרנד חדש, כשלצד טרנד זה יוכלו רופאי השיניים להדריך אתכם כיצד להתנהל בימים שלפני העקירה, כשאחת מההוראות המחייבות לפני היא הימנעות של המטופל מאכילה או שתייה כשמונה שעות לפני ביצועה.

שוקלים לבצע טיפולי שיניים בחו״ל, אתם יכולים לבקר  בעמוד שלנו על טיפול שיניים בטורקיה,  בחרנו את טורקיה כיעד האולטימטיבי לטיפולי שיניים בחו״ל.

לקבוצת הפייסבוק שלנו לבריאות השן לחצו כאן

תוכן עניינים

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים - הייעוץ הינו בחינם וללא התחייבות
עקבו אחרינו
כתבות קשורות
רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר.
מאמרים וטיפים לטיפול נכון בשיניים
קבלו עצות מהמקצוענים בתחום
טיפולי שיניים נפוצים למבוגרים

שמירה על בריאות פה טובה חשובה לאנשים בכל הגילאים, אך ככל שאנשים מתבגרים, הצרכים והאתגרים הדנטליים שלהם עשויים להשתנות. קשישים מועדים יותר לבעיות שיניים עקב

כל השיטות ליישור שיניים לילדים

יש כמה שיטות ליישור שיניים לילדים, ולכל שיטה יש יתרונות משלה וחסרונות משלה. יש שיטות מסורתיות ליישור שיניים, ויש שיטות חדשניות ליישור שיניים. כל שיטת

בחור מחייך אצל רופא שיניים
ד"ר ג'רי כהן: טיפולי שיקום הפה

הפה שלנו הוא האיבר הכי שימושי שיש לנו בגוף. אנחנו אוכלים איתו, שותים איתו וגם מדברים איתו. עם הפה אנחנו משתמשים כמעט במשך כל היום.

ציפוי חרסינה ב-2023
ציפוי חרסינה ב-2023

מי לא רוצה שני טורים של שיניים לבנות ובוהקות? יש מי שלא חולם על חיוך לבן ומושלם? אז יש מיש אתרע מזלו והוא אכן נהנה