נובמבר 21, 2023 00:05

השתלת שיניים

כל המידע על השתלות שיניים כולל השתלת שיניים ביום אחד

השתלות שיניים הפכו להיות בעשור האחרון התחליף האידיאלי ביותר לשיניים חסרות. באמצעות הליך השתלת השיניים מוחדר בורג עשוי מתכת טיטניום אל תוך הלסת. לאחר שמבצעים את החדרת הבורג, מלבישים עליו את השן המלאכותית שתתפקד החל מאותו הרגע כשן החדשה שלכם. עם השן השתל אתם כמובן תוכלו ללעוס ולבצע כל פעולה אחרת שאולי הייתם מתקשים לבצע אותה עד לשלב הזה.

צריך להבהיר כי השתלת שיניים אמורה להתבצע רק במקרה שבו השיניים הקיימות בחלל הפה אינן ברות שימוש. במקרה שבו אין ברירה, ולא קיימות שיניים באותו אזור בחלל הפה – הפתרון האולטימטיבי יהיה השתלת שיניים. הבשורה המשמחת היא כי ההשתלה תוכל להחזיר לכם את הביטחון העצמי, ואתם מבחינת ההרגשה שלכם תרגישו כי יש לכם שיניים – וזה אולי הדבר המשמעותי ביותר עבורכם.

אתם בטח שואפים כי טיפול השתלת השיניים שלכם יעבור בהצלחה, ועל מנת שזה יתקיים אתם צריכים לבצע אבחון מדויק. באמצעות האבחון יבחרו בדיוק את הפתרון היעיל ביותר עבורכם, וגם יבצעו לכם התאמה מלאה של דרך הטיפול האידיאלית. כך תוכלו להגיע למצב שאתם לוקחים בחשבון את כל היתרונות אך גם את כל החסרונות הקיימים – שאי אפשר להישאר אדישים אליהם.

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים - הייעוץ הינו בחינם וללא התחייבות
עקבו אחרינו

מהם היתרונות של השתלות שיניים?

 

היתרון המשמעותי ביותר שהופך את טיפול השתלת השיניים להיות המועדף בקרב מטופלים רבים זה כמובן יכולת הלעיסה שמשתפרת בצורה חסרת תקדים. לא מעט מטופלים שמשתמשים בשיניים תותבות מספרים כי הם לא מצליחים ללעוס כמו שצריך – בטח אם מדובר על מאכלים קשים. לעומת זאת מטופלים שמבצעים השתלת שיניים מספרים כי יכולת הלעיסה שלהם השתפרה בצורה חסרת תקדים, והם אפילו מציינים כי היא כמעט זהה ליכולת הלעיסה שהייתה להם עם השיניים הרגילות.

אם לא די בסיבה הזאת, ישנה עוד סיבה שהופכת את טיפול השתלת השיניים להיות המועדף ביותר אצל מרבית המטופלים. הסיבה הזאת היא הדימוי העצמי שחוסר להיות גבוה מכיוון שהשתלת שיניים מדמה בצורה הטובה ביותר את השיניים המקוריות שהיו לכם בחלל הפה. כך שאתם אוטומטית מרגישים הרבה יותר טוב עם עצמכם.

חשוב לציין כי אם הייתם משתמשים עד כה בשיניים תותבות, המעבר למצב שבו משתילים לכם שיניים יכול להיות פשוט יותר. אתם לא בהכרח תצטרכו לבצע שתלים בכל חלל הפה, אלא תוכלו לבצע מספר שתלים נקודתיים שיסייעו לכם להגיע למצב שבו חלל הפה שלכם מלא שוב בשיניים – אך הפעם מדובר על שיניים מושתלות.

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר.

מה חשוב לדעת לפני שמתחילים?

כיצד מתבצעת השתלת שיניים?

אם אתם בוחרים לבצע הליך של השתלת שיניים, מוטב כי תדעו בדיוק כיצד הוא מתבצע. כך שתוכלו להגיע למצב שבו תדעו בדיוק כיצד מתבצע התהליך, ומה בדיוק הוא ידרוש מכם.

  1. שלב ראשון – התקנת השתלים: ברוב המקרים מתבצעת הפרדה בין השלב הראשון לשלב השני בטיפולי השתלת השיניים. במסגרת השלב הראשון שנקרא אוסאואינטגרציה מתבצעת מחברים את השתל אל הלסת עצמה. השתל הוא סוג של בורג אשר מוברג אל תוך חלל הפה, והרופאים יעדיפו להמתין על מנת לראות כי השתל מתקבל בצורה חיובית. לרוב זמן ההמתנה ינוע בין שלושה עד שישה חודשים, בהתאם לשיקול דעתו של הרופא. חשוב מאוד שלא לבצע את השלב השני עד שהשלב הראשון לא מסתיים בהצלחה.

  2. שלב שני – ניתוח ההשתלה: לאחר שהשתלים עצמם נקלטים, כעת מגיע השלב שבו מבצעים את ניתוח ההשתלה עצמה. הניתוח מתבצע בתנאים סטריליים לחלוטין, והוא דומה מאוד לניתוח רגיל אך הוא מתבצע בהרדמה מקומית. ישנה אפשרות לבקש לבצע את הניתוח בהרדמה מלאה, אך מדובר באקט מיותר שלא אמור להביא תועלת. לאחר מכן הרופא יבצע את הניתוח עצמו, כמובן לאחר שהוא מרדים את האזור שבו מתבצעת ההשתלה עצמה על מנת למנוע כאב מיד בסיום הניתוח.

  3. שלב שלישי – קליטת ההשתלה: לאחר ביצוע הניתוח נדרשת תקופה של מספר חודשים שבה תצטרכו להגיע למעקב אצל הרופא על מנת לבחון את מצב ההשתלה. הרופא יבחן כי אין שום דלקת או בעיה כל שהיא באזור, ובמקרה הצורך יפנה אתכם לטיפולים שיסייעו להשתלה להיקלט כמו שצריך. ברוב המקרים ההשתלה נקלטת בדיוק כמו שמצופה, ולא צפויות להיות בעיות בשלב הזה.

מי איננו יכול לבצע השתלת שיניים ביום אחד?

 

ישנם מקרים שבהם לא ניתן לבצע השתלת שיניים אצל מטופלים כאלה ואחרים, אך חשוב לציין כי מדובר על מקרים נדירים. בניגוד למה שמרבית האנשים נוטים לחשוב, הגיל איננו מהווה פקטור, וכיום גם לבני הגיל השלישי ניתן לבצע השתלה שיניים בצורה מוצלחת.

המטופלים שברוב המקרים לא יהיה מומלץ לבצע להם השתלת שיניים הם מעשנים כבדים במיוחד, כאלה שסובלים מסוכרת לא מאוזנת או מטופלים שצורכים תרופות שיכולות להיות בעייתיות להשתלת שיניים. לכן אתם צריכים לפנות לרופא מקצועי ומיומן על מנת שיבחן את המצב שלכם מקרוב, ויוכל לאשר כי אתם מסוגלים לבצע השתלת שיניים מבלי שיהיו השלכות הרסניות.

סיבוכים אפשריים

הסיבוכים האפשריים בעת השתלת שיניים הם נדירים אך יכולים להתקיים. לכן חשוב מאוד שתכירו אותם, כך תוכלו להיכנס להליך השתלת שיניים שאתם מודעים לדברים החיוביים שלו אך גם לדברים השליליים שלו. 

אחד מהסיבוכים האפשריים הינו פגיעה בעצב הלסת התחתונה. עצב הלסת התחתונה הוא אחד מהעצבים המרכזיים בתוך הלסת, ולפעמים בעת הקידוח ניתן לפגוע בו. מהסיבה הזאת רופא השיניים יבצע מספר צילומים שיאפשרו לו לדעת בדיוק היכן נמצא העצב, וכך לא לפגוע בו.

ישנם מקרים שבהם האזור שבו בוצע הניתוח מזדהם תוך כדי הניתוח. סיטואציה כזאת נקראת זיהום פוסט אופרטיבי והיא יכולה להיות נפוצה מאוד אם הרופא לא יפעל על פי ההנחיות וכללי הסטריליות. במקרה שבו אזור ההרדמה מזדהם, מרבית הסיכויים כי ההשתלה כולה תידחה על ידי הגוף – סיטואציה לא נעימה בכלל.

סיבוך נוסף הוא חדירה אל חלל הסינוס שעלול להתרחש כאשר השתל אינו בגודל המתאים. במקרה כזה השתל חודר אל חלל הסינוס, ועלול להביא לדלקת שעלולה להיות מאוד לא נעימה. שוב גם כאן תכנון מקדים יכול למנוע במרבית המקרים את הסיבוך הזה.

הסיבוך האחרון הוא לא בדיוק סיבוך, אלא יותר כישלון של ההשתלה. ישנם מקרים שבהם מסיבות לא ידועות הלסת דוחה את ההשתלה, והמטופל יצטרך לחזור על כל התהליך פעם נוספת – בתקווה שהפעם התוצאות יהיו טובות יותר.

השתלות שיניים - לסיכום

ככל שהשנים חולפות כך גדל בצורה משמעותית הצורך בהשתלות שיניים. בנוסף התהליך כולו הפך להיות מעט זול יותר, וכך גם רמת הביקוש לטיפול עלתה בהתאם. חשוב מאוד לבחור ברופא שיניים מיומן ומקצועי, על מנת שהוא יבצע את כל ההליך בצורה אידיאלית – וימנע הופעות של סיבוכים שעלולים לגרום לכם לתחושת אי נעימות.

בישראל ובכל המדינות המערביות בעולם ישנם אחוזי הצלחה מאוד גבוהים לטיפולי השתלת שיניים, כאשר הרוב המכריע של הטיפולים גם מביא לתוצאות הרצויות. ברגע שאתם בוחרים את המרפאה הנכונה שמתאימה לצרכים שלכם, אתם לגמרי מורידים מעצמכם את כאבי הראש – כך תוכלו לתת למקצוענים האמיתיים לעשות את העבודה שהם יודעים לבצע.

מאמרים וטיפים השתלות שיניים

קבלו עצות מהמקצוענים בתחום

השתלת חניכיים – המדריך המלא

השתלת חניכיים היא איננה טיפול חדש, הטיפול הזה קיים למעלה מ-50 שנים. הטיפול הזה נועד על מנת לתקן פגמים כאלה ואחרים שיכולים להיווצר מסיבות שונות.

השתלת שיניים ממוחשבת

רפואת השיניים עברה מהפכה של ממש בשנים האחרונות, בזכות המהפכה נכנסו לחיינו שיטות טיפול שונות ומגוונות. השתלות שיניים הפכו להיות מבוקשות מאוד בגלל האמינות הגבוהה

כמה עולה השתלת שיניים?

כל אחד יודע כי טיפולי שיניים זה לא דבר זול, ולכן חשוב מאוד לברר עלויות טרם ביצוע טיפול שיניים כזה או אחר. אחד מטיפולי השיניים

השתלות שיניים אול און All on 4

מדובר על אחת מהשיטות המתקדמות ביותר להשתלות שיניים, למרות שהיא קיימת עשרות שנים בצורות כאלה ואחרות. בשיטה הזאת מבצעים ארבעה שתלים ללסת העליונה או ללסת

סוגי שתלים דנטליים

סוגי שתלים דנטליים אם גם אתם מעוניינים בחיוך אסתטי החושף שיניים לבנות, בוודאי תשמחו לקרוא שנכון להיום הדבר אפשרי כמעט עבור כל אחד. אין זה