אוקטובר 22, 2021 20:19
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin

שיניים רקובות, מה עושים ואיך מטפלים בשן רקובה?

שיניים רקובות, מה עושים ואיך מטפלים בשן רקובה?

אולי בשלב הזה שיניים רקובות נשמעות לכם כמו חלום בלהות, אך לא מעט אנשים סובלים מהמצב הזה. נדגיש כי כל בן אדם נולד עם שיניים תקינות ובריאות, ולכן תופעה של שיניים רקובות מגיעה עם הזמן. לרוב מדובר על סיטואציה שבה השיניים נפגעות ומגיעות למצב של רקבון, וללא ספק מדובר על מצב חמור ובעייתי במיוחד.

לפיכך אתם אלה שיכולים לשלוט ולגרום לכך שהשיניים שלכם לא יגיעו למצב של ריקבון. כי לאחר מכן יהיה לכם קשה מאוד לשקם את השיניים, וכל התהליך עשוי גם לעלות לא מעט כסף.

כמות גדולה של אנשים סובלים מריקבון בשיניים. ישנן לא מעט סיבות שיכולות לכך שאנשים יגיעו למצב שהשיניים שלהם רקובות, וחשוב מאוד שתכירו את הסיבות הללו. כך תוכלו להיערך בראש, ואולי אפילו להימנע ממצב שבו גם אתם תגיעו לסיטואציה שיש לכם שיניים רקובות.

 1. אחת מהסיבות השכיחות ביותר לכך שאנשים עלולים להגיע למצב של שיניים רקובות זה חוסר המודעות. לא מעט אנשים אינם מודעים לחשיבות של היגיינת השיניים, ובכך שהיא זאת שתימנע מהם להגיע למצב של ריקבון בשיניים. יש כאלה שמבצעים את צחצוח השיניים בצורה לא יסודית, דבר שעלול להביא למצב של שיניים רקובות בשלב כזה או אחר. חשוב מאוד שתבצעו את הצחצוח בצורה הנכונה, על מנת שתוכלו לשמור על בריאות השיניים.

   

 2. סיבה נוספת שעלולה להוביל לכך שאנשים יגיעו למצב של ריקבון בשיניים זה מצב כלכלי לא יציב. טיפולי שיניים יקרים מאוד, אך באותה מידה הם גם חיוניים על מנת שתוכלו לשמור על בריאות חלל הפה. לכן ישנם אנשים שהמצב הכלכלי שלהם אינו מאפשר להם להוציא כסף על טיפולי שיניים ולכן הם נמנעים מכך. ישנם אנשים שיעדיפו לנסוע לחו"ל על מנת לבצע שם טיפולי שיניים עקב הכדאיות הכלכלית של המהלך.

   

 3. סיבה שלישית ואחרונה שעלולה להוביל למצב של שיניים רקובות זה חשש או פחד מלהגיע לטיפול אצל רופאי שיניים. לא מעט אנשים יספרו לכם כי הם נמנעים מללכת לרופא השיניים רק בגלל שהם חוששים מהטיפול עצמו ומהמפגש עם הרופא. פחד מרופאי שיניים זוהי תופעה מוכרת שאנשים רבים סובלים ממנה, ולפיכך מרבית מהאנשים הללו עלולים להגיע למצב שבו השיניים שלהם יהיו רקובות.
 • עישון: זוהי אחת מהבעיות השכיחות ביותר שעלולות להוביל למצב של שיניים רקובות. העישון עצמו פוגע בפיגמנטציה של השן, ובעקבות כך היא הופכת להיות לצהובה עם הזמן. בנוסף פעולת העישון מובילה ליובש בשיניים, שעם הזמן מוביל גם להיווצרות בעיות נוספות בחלל הפה.

   

 • שתיית אלכוהול ומשקאות מוגזים: עוד הרגל מגונה שעלול להוביל למצב של ריקבון בשיניים זה שתיית אלכוהול ומשקאות מוגזים בכמויות גדולות. המשקאות הללו מגיעות עם רמת חומציות גבוהה, דבר שפוגע באמייל של השן ועלול להוביל בשלב מתקדם לריקבון בשיניים.

   

 • תזונה גם היא עלולה להוביל אתכם למצב של שיניים רקובות, למרות שאולי זה נשמע לכם קצת מופרך. ישנם לא מעט מאכלים עתירי סוכרים או עתירי פחמימות שעלולים ליצור נשק לשיניים עצמם. לפיכך אתם צריכים להקפיד מאוד על כל המאכלים שאתם מכניסים לפה שלכם.

   

 • הדבר היחיד שלא נמצא בשליטתכם זוהי הגנטיקה שלכם. אך מה לעשות שגם היא עשויה להוביל אתכם למצב של שיניים רקובות. אנשים שסובלים מגנטיקה לא טובה בשיניים, יכנסו אוטומטית אל תוך קבוצת הסיכון של אותם האנשים שיכולים לסבול משיניים רקובות בגיל כזה או אחר.

שוקלים לבצע טיפולי שיניים בחו״ל, אתם יכולים לבקר  בעמוד שלנו על טיפול שיניים בטורקיה,  בחרנו את טורקיה כיעד האולטימטיבי לטיפולי שיניים בחו״ל.

לקבוצת הפייסבוק שלנו לבריאות השן לחצו כאן

תוכן עניינים

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים - הייעוץ הינו בחינם וללא התחייבות
עקבו אחרינו
כתבות קשורות
רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר.
מאמרים וטיפים לטיפול נכון בשיניים
קבלו עצות מהמקצוענים בתחום
איך זה לחיות עם שיניים תותבות?

אישה מניו יורק שאיבדה את כל השיניים במהלך ההריונות שלה שיתפה ב"טיקטוק" את שגרת יומה כמי שמתנהלת ביומיום עם שיניים תותבות. נכון למאי 2021 רשמה

מדוע כדאי לעבור למברשת שיניים חשמלית?

שימוש במברשת שיניים חשמלית מקדם מספר יתרונות. אלו כוללים, בין היתר, יעילות גבוהה והארכת משך זמן צחצוח השיניים. אין אחד מאיתנו שלא שואף למראה שיניים

טיפולי השיניים המוצלחים שעברה שירה איסקוב

מקרה האלימות הקשה שחוותה שירה איסקוב מצד בעלה הוביל אותה לאבד חלק ניכר משיניה. שירה זכתה לטיפול שיניים מקיף שאפשר לה ליהנות מהשתלת שיניים חדשות