נובמבר 21, 2023 00:05

השתלת שיניים ממוחשבת

רפואת השיניים עברה מהפכה של ממש בשנים האחרונות, בזכות המהפכה נכנסו לחיינו שיטות טיפול שונות ומגוונות. השתלות שיניים הפכו להיות מבוקשות מאוד בגלל האמינות הגבוהה שלהן, והאפשרות שלהן למלא את חלל הפה בשיניים שאבדו עם השיניים. 

אך אחת מהסכנות הבולטות ביותר של השתלת שיניים זה פגיעה בעצבים, בסינוסים או בכלי דם. מהסיבה הזאת נכנסה בשנים האחרונות שיטת טיפול חדשה – השתלת שיניים ממוחשבת. מדובר על שיטה שמאפשרת לבצע את השתלת השיניים בצורה אמינה ומדויקת, ואפילו מטופלים שעד כה לא היה ניתן לטפל בהם יכולים לבצע השתלת שיניים ללא כל חשש. אך רגע לפני שאתם מתחילים את שיטת הטיפול הזאת, חשוב מאוד שתראו כי היא מתאימה להם. במאמר הבא תוכלו למצוא את כל המידע החיוני על השתלת שיניים ממוחשבת, כך שתוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה עבורכם.

 

מהי הטכניקה של השתלת שיניים ממוחשבת?


המפתח של ביצוע השתלת שיניים ממוחשבת זה צילום פנורמי של חלל הפה, מדובר על צילום בתלת מימד שמאפשר תמונת מצב אידיאלית לכל האזורים בחלל הפה. כך הרופא יוכל לדעת בדיוק מהן הסכנות הטמונות טרם ביצוע ההשתלה, ויוכל אפילו למצוא פתרונות שבעבר היה קשה מאוד לזהות אותם. לאחר שהצילום מגיע לידיו של הרופא, יהיה ניתן לתכנן את הטיפול כולו באופן תלת ממדי.

לאחר מכן הרופא גם יוכל להראות למטופל טרם ביצוע ההשתלה הדמיה מדויקת של חלל הפה מיד לאחר ביצוע ההשתלה עצמה. מדובר על שינוי מרענן ומשמעותי מאוד, שמגביר בצורה משמעותית את סיכויי ההצלחה של ההשתלה כולה. אם בעבר היה סיכוי מסוים שההשתלה תדחה על ידי הפה, ברגע שהמטופל מבצע השתלת שיניים ממוחשבת הסיכויים הופכים להיות אפסיים.

רופאי השיניים גם מעדיפים לבחור באפשרות הזאת על פני אפשרויות אחרות, מכיוון שהיא מאפשרת להם לבצע את הטיפול ללא חששות מיותרים. באמצעות ההדמיה יוכל רופא השיניים לבצע את הטיפול כולו, ובתוך זמן קצר גם לסיים אותו כי הוא יודע מראש את שלבי העבודה בצורה מדויקת. כך שההשתלה הזאת מושלמת הן עבור המטופלים והן עבור רופאי השיניים עצמם.

 

מהי השתלת שיניים ממוחשבת?


חשוב להבין כי יש הבדל שיטת השתלת השיניים הרגילה ובין השתלת שיניים ממוחשבת. השתלת שיניים ממוחשבת תהיה הרבה פחות פולשנית ועם החלמה מהירה ויעילה יותר עבור הרוב המכריע של המטופלים. בטכניקה הרגילה של השתלת השיניים מבצעים חתך בחניכיים עצמם, על מנת שיהיה ניתן לראות את העצם בזמן החדרת השתל עצמו. אם לא מתבצע החתך, יהיה כמעט בלתי אפשרי להכניס את השתל בצורה נכונה ומדויקת אל תוך העצם.

השתלת שיניים ממוחשבת בעצם גורמת לכך שהרופא השיניים יוכל לוותר על כל השלבים הלא נעימים הללו. הוא יוכל להחדיר את השתל בצורה מדויקת על סמך הצילום הפנורמי של חלל הפה, והוא גם יוכל לדעת מראש איזה סוג של שתל יהיה המתאים ביותר. ברוב המקרים שיטת טיפול זו מונעת דלקות ובעיות חניכיים שונות שעלולות להגיע לאחר ביצוע השתלת שיניים רגילה.

כמובן שאתם צריכים להבין כי ישנם גם מספר חסרונות בשיטה הזאת, על החסרונות אנו נספר לכם כמובן בהמשך המאמר. אך באופן כללי אם תבחרו באפשרות הזאת, לא תהיה סיבה שהשתלת השיניים לא תעבור בהצלחה. אם חשוב לכם לבצע את הטיפול ולא להגיע למצב שבו תצטרכו לעבור שיקום יחסית ממושך, אז השתלת שיניים ממוחשבת היא בדיוק הפתרון הטוב ביותר עבורכם – וכיום מרבית מרפאות השיניים תומכות בשיטה הזאת.

 

כיצד מתבצעת השתלת שיניים ממוחשבת?

 

  • בשלב הראשון מבצעים סקירה של האזור שבו אמורה להתבצע ההשתלה. לאחר מכן את הנתונים מזינים במחשב על מנת ליצור דגם ממוחשב על חלל הפה. בתוך הדגם הממוחשב יהיה ניתן לראות בצורה מדויקת את כל האזורים הבעייתיים, וכך יהיה ניתן לתכנן בקפידה את ביצוע הטיפול כולו. הרופא ייעזר באותו דגם ממוחשב על מנת לבצע את הטיפול כראוי.
  • לאחר מכן ברגע שהדגם הממוחשב של חלל הפה יהיה מוכן, הרופא יוכל להניח עליו שתלים מסוגים שונים. כך הוא יוכל לדעת באיזה צורה לבצע את ההשתלה, ואפילו באיזה זווית להכניס את השתל על מנת שהוא ייקלט בתוך המקום הרצוי. כלומר בשלב הזה מבצע הרופא את ההשתלה למטופל אך רק באופן ממוחשב.
  • אחרי שמגבשים תוכנית טיפול מסודרת על גבי הדגם הממוחשב, יהיה ניתן להוציא את כל הטיפול לפועל. הרופא מקבל סד שמאפשר לו לבצע את הטיפול בדיוק על סמך התכנון. הטיפול אינו מצריך ביצוע חתכים או פעולות כירורגיות מיותרות שיכולות להאריך את משך זמן ההחלמה ועלול גם לסכן את המטופל.

למרות שמשך זמן ההחלמה משתנה בין מטופל אחד למטופל אחר, ניתן להגיד בצורה חד משמעית כי משך זמן ההחלמה הינו קצר באופן משמעותי. אם חשוב לכם לקבל את כל הפרטים על משך זמן ההחלמה, תוכלו להמשיך לקרוא את המאמר.

 

מה קורה ביום שאחרי הניתוח?


השאלה המשמעותית ביותר עבור מרבית המטופלים, היא מה בדיוק קורה ביום שאחרי הטיפול? בתוך כמה זמן יהיה ניתן לחזור לשגרה הרגילה, דבר שבהשתלות שיניים רגילות יכול לקחת לא מעט זמן. השאיפה כמובן היא שבעזרת השתלת שיניים ממוחשבת הטיפול כולו יתבצע בצורה מדויקת, ומשך זמן ההחלמה של המטופלים יהיה קצר יותר.

בימים הראשונים שלאחר ביצוע ההשתלה תיתכן אי נעימות באזור ההשתלה, אי הנעימות יכולה לבוא ליידי ביטוי על ידי נפיחות או באמצעות כאבים תכופים. במקרים קצת פחות שכיחים עלול להיווצר חום או שטף דם באזור שבו בוצעה ההשתלה, חשוב מאוד שלא תיכנסו לפאניקה מהנושא הזה.

לאחר 24 שעות תוכלו לבצע שטיפה של הפה באמצעות מים עם מלח. מוטב לבצע את השטיפה הזאת במשך 10 ימים ברציפות, זה יסייע לכם להתגבר על הכאבים וכמובן לחזור לשגרה בתוך זמן קצר. רגע שאתם חוזרים לצחצח את השיניים, מוטב שתתייעצו עם הרופא שביצע עבורכם את ההשתלה איזה סוג של משחת שיניים מומלצת על מנת שתוכלו לשמר את השתלים.

 

כמה עולה השתלת שיניים ממוחשבת?


חשוב להדגיש כי השתלת שיניים ממוחשבת היא שיטת ההשתלה המתקדמת והמומלצת ביותר עבור מרבית האנשים. מהסיבה הזאת מדובר גם על השתלה שהעלות שלה היא היקרה ביותר, ולכן לא כל אחד יכול להרשות לעצמו לבצע אותה. אך שוב אחוזי ההצלחה של ההשתלה הזאת עומדים כמעט על 100%, דבר שאתם כמובן צריכים לקחת בחשבון.

העלות של השתלת שיניים ממוחשבת משתנה בין מרפאה כזאת למראה אחרת, ולכן מוטב לבצע סקר שוק על מנת שתוכלו לקבל את הצעת המחיר הטובה ביותר. נציין כי בגלל העלות הגבוהה של ההשתלה, ההבדלים יכולים להיות מאוד משמעותיים בין מרפאות השיניים השונות.

העלות של השתלת שיניים ממוחשבת יכולה לנוע בין 50,000 ₪ ועד 70,000 ₪. כך שאם אין לכם את האפשרות לשלם את הסכומים הללו, מוטב כי תבדקו אפשרויות אחרות זולות יותר. בסופו של יום השאיפה שלכם חייבת להיות להחזיר לעצמכם את החיוך וגם את הביטחון העצמי שהלך לאיבוד ככל הנראה במעלה הדרך.

שוקלים לבצע טיפולי שיניים בחו״ל, אתם יכולים לבקר  בעמוד שלנו על טיפול שיניים בטורקיה,  בחרנו את טורקיה כיעד האולטימטיבי לטיפולי שיניים בחו״ל.

לקבוצת הפייסבוק שלנו לבריאות השן לחצו כאן

תוכן עניינים

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים - הייעוץ הינו בחינם וללא התחייבות
עקבו אחרינו
כתבות קשורות
רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר.
מאמרים וטיפים לטיפול נכון בשיניים
קבלו עצות מהמקצוענים בתחום
טיפולי שיניים נפוצים למבוגרים

שמירה על בריאות פה טובה חשובה לאנשים בכל הגילאים, אך ככל שאנשים מתבגרים, הצרכים והאתגרים הדנטליים שלהם עשויים להשתנות. קשישים מועדים יותר לבעיות שיניים עקב

כל השיטות ליישור שיניים לילדים

יש כמה שיטות ליישור שיניים לילדים, ולכל שיטה יש יתרונות משלה וחסרונות משלה. יש שיטות מסורתיות ליישור שיניים, ויש שיטות חדשניות ליישור שיניים. כל שיטת

בחור מחייך אצל רופא שיניים
ד"ר ג'רי כהן: טיפולי שיקום הפה

הפה שלנו הוא האיבר הכי שימושי שיש לנו בגוף. אנחנו אוכלים איתו, שותים איתו וגם מדברים איתו. עם הפה אנחנו משתמשים כמעט במשך כל היום.

ציפוי חרסינה ב-2023
ציפוי חרסינה ב-2023

מי לא רוצה שני טורים של שיניים לבנות ובוהקות? יש מי שלא חולם על חיוך לבן ומושלם? אז יש מיש אתרע מזלו והוא אכן נהנה