יולי 2, 2022 13:00

השתלה בזאלית

השתלה בזאלית הינה השתלה המותאמת לאלו הסובלים ממחסור של עצם בלסת או שהעצם בלסת נחשבת לדקה יחסית והיא אינה מאפשרת לאותו אדם לעבור השתלת שיניים סטנדרטית.

אין ספק שהשיניים שלנו מהווים איבר בולט בפנים. לרוב האנשים מראה השיניים חשוב ומשמעותי, כשלצד זאת חשוב כמובן לשמור על בריאותן וזאת בכדי שנוכל להתנהל בנוחות ביומיום.

כדי לשמור על בריאות הפה והחניכיים ולשמור על חיוך נעים, חשוב כמובן לדאוג לתחזוקה שוטפת של השיניים שלנו, כפי שהדבר נעשה גם במקומות אחרים בגופנו. כיום ניתן להתרשם ממגוון רחב של טיפולי שיניים, כשחלקם נחשבים לטיפולים רפואיים ואחרים אסתטיים. אחד מהטיפולים המורכבים והנפוצים הם טיפולי השתלות שיניים.

השתלת שיניים נחשבת לטיפול רפואי מורכב ובו מושתלות שיניים מלאכותיות בחלל הפה במקום בו היו אמורות להיות אותן שיניים טבעיות. החלפת השיניים לשיניים מלאכותיות נעשית לרוב בשל חבלה, הזנחה של המטופל ואף בשל בלאי בגילאים היותר מאוחרים.

בטרם ביצוע הליך של השתלת שיניים חשוב לבצע בדיקת התאמה אצל רופא השיניים אשר אמור לבצע את ההשתלה. אותו רופא יבחן את חלל הפה ויעניק לכם הסבר מפורט איזו השתלת שיניים כדאי לבצע במקרה שלכם.

יש פעמים והשתלת שיניים רגילה אינה יכולה להתאים, בין אם, למשל, מדובר על מטופל בעל עצם דקה בלסת התחתונה. במקרה זה, יוצע לאותו מטופל השתלת שיניים בזאלית. בעבר, אותם אנשים היו מסורבי השתלות שיניים והם נאלצו להתאים לעצמם פלטה עם שיניים תותבות שבאמצעותה הם גם הצליחו לאכול.

מהי בדיוק השתלת שיניים בזאלית?

מדובר על טכניקה המאפשרת לרופא השיניים לבצע השתלה שיניים אסתטית ובטוחה. מדובר בהשתלה שלא הייתה קיימת לפני מספר שנים וכיום יכולים אותם אנשים, עם עצם דקה בלסת התחתונה או כאלו ללא עצם, ליהנות גם כן מאותה השתלה.

בהשתלה זו נעשה שימוש בשתלים דנטליים המכונים "שתלי דיסק". אותם שתלים אינם מורכבים על גבי בורג, כפי שהדבר נהוג בהשתלות שיניים אחרות, אלא משמשים כדיסקים מאונכים. השתלים הבזאליים מורכבים על הלסת לא בשיטת הברגה וזאת בשל דקות העצם או אי קיומה. אותם שתלים, במקרה זה, מוחדרים באופן צדי אל תוך רקמות החניכיים.

סיכונים בהשתלה בזאלית

חשוב להכיר כי השתלת שיניים מהווה הליך רפואי ומתוך כך גם בו עלולים להתהוות מידי פעם סיבוכים כאלו ואחרים. ככל שהרופא המטפל מקצועי ובעל ניסיון, מקטין הדבר את הסיכוי להיווצרותם של סיבוכים באותו הליך.

מה קורה לאחר השתלה בזאלית?

השתלה בזאלית מעניקה למטופלים מראה טבעי ונוחות מרבית לבטח כשמדובר באכילה. ההשתלה עצמה איננה נחשבת כטיפול ארוך טווח, כשאורכה תלוי במטפל ובצרכיו. בחודשים הראשונים לאחר ביצוע ההשתלה חשוב להימנע מאכילה של מאכלים קשיחים.

מחיר השתלה בזאלית

ידוע לכל כי רוב טיפולי השיניים אינם נחשבים לטיפולים זולים. בשל כך, רבים מהישראלים פונים לא פעם לרופא השיניים ולמרפאות המציעים את המחירים הזולים ביותר. בכל הנוגע להשתלת שיניים בזאלית חשוב עד מאוד לא להתפשר על רופא או מרפאה הנחשבים לפחות מיומנים.

ביצוע של סקר שוק רחב יוביל אתכם להבין מהו המחיר המקובל בישראל בכל הנוגע לביצוע של השתלה בזאלית, כשהמחיר כיום נע בין 40 ל-50 אלף ₪. התנודות במחיר משתנות אצל כל רופא ומרפאה וזאת בהתאם לניסיונם. אנו ממליצים לתת את הדעת בנוגע לאותו ניסיון מקצועי ולבחור ברופא או המרפאה המתאימים ביותר, גם אם הצעת המחיר שלהם מעט גבוהה מהממוצע.

שוקלים לבצע טיפולי שיניים בחו״ל, אתם יכולים לבקר  בעמוד שלנו על טיפול שיניים בטורקיה,  בחרנו את טורקיה כיעד האולטימטיבי לטיפולי שיניים בחו״ל.

לקבוצת הפייסבוק שלנו לבריאות השן לחצו כאן

תוכן עניינים

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים - הייעוץ הינו בחינם וללא התחייבות
עקבו אחרינו
כתבות קשורות
רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר.
מאמרים וטיפים לטיפול נכון בשיניים
קבלו עצות מהמקצוענים בתחום
השתלה בזאלית

השתלה בזאלית הינה השתלה המותאמת לאלו הסובלים ממחסור של עצם בלסת או שהעצם בלסת נחשבת לדקה יחסית והיא אינה מאפשרת לאותו אדם לעבור השתלת שיניים

יישור שיניים אינויזליין

חיוך ובו מראה של שיניים אסתטיות וישירות הינו דבר אליו שואף כל אדם. עד לפני מספר שנים טיפולי יישור שיניים כללו שימוש במתכות שנראו לעין

אבחון של נגעים בחלל הפה

נושא הנגעים בחלל הפה הינו תחום בו עוסקים לא מעט גורמי רפואה. מדובר על מקרים שקורים ללא מעט אנשים אשר סובלים מפצעים שונים בחלל הפה.

מהו יובש בפה?

יובש בפה הינו מצב בו בלוטות הרוק בחלל הפה אינן מייצרות מספיק רוק בכדי לשמור על חלל הפה רטוב. לא פעם, יובש בפה נגרם בשל