נובמבר 21, 2023 00:05

מחיר הלבנת שיניים

טיפולי שיניים נחשבים לטיפולים יקרים. לכל טיפול שיניים מחיר שונה, כשכל מרפאה רשאית לקבוע את מחירי הטיפולים שלה על פי ראות עיניה. אתם כמטופלים, צריכים לבחון האם אתם בכלל זקוקים לטיפול של הלבנת שיניים ואף יכולים ליהנות מטיפול שכזה.

בדיקה מול רופא השיניים תאפשר לכם לדעת האם ניתן לבצע אצלם טיפול הלבנת שיניים. במאמר זה תוכלו לקבל כלים ותובנות כיצד לבחור את מרפאת השיניים שתתאים לך להליך זה, תוך התייחסות לאיכות הטיפול והמחיר.

מדוע רבים מאיתנו זקוקים להלבנת שיניים?

אם יצא לכם להביט במכר שחייך אליכם כששיניו לבנות וצחורות סיכוי גבוה שאותו אדם עבר טיפול הלבנת שיניים. נדיר למצוא אנשים שנולדו עם שיניים לבנות וצחורות.

חשוב להכיר כי עם הזמן מתרחשים נזקים הפוגעים בלובן השיניים. אלו כוללים עישון סיגריות, שתיית יינות, קפה ותה ועוד. החומרים המצויים בסיגריות ובנוזלים רבים חודרים אט אט לשכבות השיניים וגורמים להופעה של כמתים ולשינוי גוון השיניים. טיפול של הלבנת שיניים נועד להשיב את המצב לקדמותו.

מהם המחירים?

השוני במחירים תלוי לא פעם בשיטת ההלבנה אותה בחרתם. רופאי השיניים יציעו לכם מספר דרכים לבצע הטיפול, כשלכל שיטה היתרונות והחסרונות שלה וכמובן תג מחיר שונה. בנוסף לכך, ישנן מרפאות שיציעו עבור טיפול מסוים מחיר הנחשב לנמוך, כשלאותו טיפול תקבלו הצעת מחיר גבוהה משמעותית ממרפאה אחרת.

התפיסה כי התפשרות במחיר תביא להתפשרות באיכות הטיפול אינה נכונה בהכרח. ישנן מרפאות שיניים להן ניסיון רחב אשר מציעות מגוון רחב של טיפולים במחיר נוחים יותר. לצד זאת, עלינו כצרכנים לבחון את הרקע המקצועי של הרופאים במרפאה ואף לבחון המלצותיהם של מטופלים שעברו הליך של הלבנת שיניים מול אותם רופאים.

טיפול הלבנת שיניים בחו"ל

ישראלים אחרים בוחרים לשלב עם החופשה בחו"ל גם טיפול בהלבנת שיניים. בחלק ממדינות אירופה ניתן למצוא מרפאות שיניים בהן תוכלו ליהנות ממחירים נמוכים משמעותיים לעומת המחירים בישראל, כשלרוב יהיה מדובר במדינות כמו טורקיה, הונגריה ורומניה.

סוגי טיפולים

לצד הטיפולים המקצועיים שיוצעו לכם במרפאות השונות, ניתן לראות כיום במרחב הדיגיטלי כי קיימות מספר "תרופות סבתא" לביצוע הלבנת שיניים במסגרת הבית, כשבאותן המלצות כוללות שימוש בסודה לשתייה, לימון, שמן קוקוס, כורכום ואף תותים.

אותן "תרופות סבתא" יכולות לעזור במקרים הנחשבים לקלים ואף כאקט מקדים ומניעתי. בנוסף לכך, יש פעמים ו"תרופות סבתא" יכולות להזיק לחלל הפה שלכם ואף לבריאותכם.

במרפאות השיניים תוכלו להכיר מספר שיטות להלבנת שיניים.

משחה להלבנת שיניים

שיטות אלו כוללות משחות שיניים ייעודיות שכוללות בתוכן גם חומרים לניקוי והגנה על השיניים. במשחות אלו תמצאו אף חלקיקים המיועדים לגרד את השכבה החיצונית של כל שן ובכך להסיר מהשן כתמים שנדבקו אליה. עלות המשחות נמוכה ואינה עולה במחיר על משחות השיניים הרגילות.

הלבנת שיניים באמצעות סד

טיפול זה כולל שימוש בסד מיוחד שאותו מכין רופא השיניים תוך שהוא מתבסס על מבנה השיניים של המטופל. בכל יום לפני השינה על המטופל למרוח חומר מחמצן בתוך הסד ולהרכיבו על גבי השיניים, כשהסד נמצא בחלל הפה לאורך כל הלילה.

החומר המחמצן יוצר תגובה על גבי פני השטח של השיניים ולחומרים שגרמו להכתמתן ואט אט, בתוך תהליך הטיפול, השיניים מתחילות לשנות את צבען. חשוב לציין כי מדובר בחומר מחמצן בריכוזים נמוכים ועל כן מדובר על תהליך טיפולי ארוך יחסית שמבטיח הלבנה לדרגת צבע אחת.

טיפול להלבנת שיניים באמצעות סד יעלה לכם בין 1,000 ₪ ל-2,000 שח.

הלבנת שיניים באמצעות סטריפים

בשיטה זו מודבקים סטריפים מיוחדים על גבי השיניים בכל יום למספר דקות. על הסטריפים מצוי חומר מחמצן בריכוז נמוך שמקדם את תהליך הלבנת השיניים. מדובר על טיפול הנחשב לזול יותר לעומת טיפולים אחרים ומכאן שגם התוצאה בהתאם.

טיפול להלבנת שיניים באמצעות סטריפים יעלה לכם בין 200 ₪ ל-350 שח.

הלבנת שיניים במרפאה או קליניקה

חשוב כמובן לבחור במרפאה או קליניקה המתמחות בהליך הלבנת שיניים. כאן נעשה גם כן שימוש בחומר מחמצן בריכוז גבוה יותר ובצורה מבוקרת תוך הימנעות מפגיעה בחניכיים.

השיטה המתקדמת ביותר כיום הינה שיטה הכוללת שימוש בלייזר. בשיטה זו מורחים חומר מחמצן שאינו פעיל על גבי שיניו של המטופל. הצוות הרפואי עושה בהמשך שימוש בלייזר ייחודי על מנת לתפעל את החומר המחמצן. כך גם ניתן בעצם לבצע את ההלבנה בצורה מדויקת ולהגיע לרמת הלבנה גבוהה של עד שלוש דרגות שינוי גוון. הטיפול כולל לרוב כשלוש פגישות והוא נחשב, כמובן, ליקר יותר לעומת האפשרויות האחרות.

טיפול נוסף במרפאות ובקליניקות הינו טיפול באמצעות מנורה כחולה, תוך שימוש בקרן אור מסוג LED. מדובר על שיטה המיועדת יותר למטופלים עם שיניים רגישות וכאלו הסובלים מבעיות חניכיים.

טיפול להלבנת שיניים בלייזר יעלה לכם בין 1,500 ₪ ל-2,000 שח, כשהטיפול באמצעות מנורה כחולה נע בין 1,000 ל-1,500 ₪.

מקצועיות המרפאות והקליניקות

מסגרות אלו אמורות להראות לכן את התוצאות הצפויות עוד בטרם החל הטיפול וזאת במסגרת הדמיות שאותן ניתן לבצע עוד בפגישת הייעוץ הראשונה. מקצועיות כל מרפאה וקליניקה תתבטא אף ביכולת לשמור על אחידות הלובן בכל השיניים תוך ביצוע התאמה גם לצבעי הכתרים, במידה וישנם ככאלו.

ברוב המרפאות והקליניקות המקצועיות תוכלו להתרשם מסל טיפולים רחב שכולל בתוכו טיפולים משלימים לטיפול של הלבנת שיניים. אלו כוללים גם טיפול של ציפוי השיניים, כשטיפול זה נחשב ליקר יותר, כשבבו זוכים המטופלים לדרגת לובן גבוהה אף יותר.

שוקלים לבצע טיפולי שיניים בחו״ל, אתם יכולים לבקר  בעמוד שלנו על טיפול שיניים בטורקיה,  בחרנו את טורקיה כיעד האולטימטיבי לטיפולי שיניים בחו״ל.

לקבוצת הפייסבוק שלנו לבריאות השן לחצו כאן

תוכן עניינים

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים - הייעוץ הינו בחינם וללא התחייבות
עקבו אחרינו
כתבות קשורות
רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר.
מאמרים וטיפים לטיפול נכון בשיניים
קבלו עצות מהמקצוענים בתחום
טיפולי שיניים נפוצים למבוגרים

שמירה על בריאות פה טובה חשובה לאנשים בכל הגילאים, אך ככל שאנשים מתבגרים, הצרכים והאתגרים הדנטליים שלהם עשויים להשתנות. קשישים מועדים יותר לבעיות שיניים עקב

כל השיטות ליישור שיניים לילדים

יש כמה שיטות ליישור שיניים לילדים, ולכל שיטה יש יתרונות משלה וחסרונות משלה. יש שיטות מסורתיות ליישור שיניים, ויש שיטות חדשניות ליישור שיניים. כל שיטת

בחור מחייך אצל רופא שיניים
ד"ר ג'רי כהן: טיפולי שיקום הפה

הפה שלנו הוא האיבר הכי שימושי שיש לנו בגוף. אנחנו אוכלים איתו, שותים איתו וגם מדברים איתו. עם הפה אנחנו משתמשים כמעט במשך כל היום.

ציפוי חרסינה ב-2023
ציפוי חרסינה ב-2023

מי לא רוצה שני טורים של שיניים לבנות ובוהקות? יש מי שלא חולם על חיוך לבן ומושלם? אז יש מיש אתרע מזלו והוא אכן נהנה