נובמבר 30, 2021 00:42
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin

חברות ליצור שתלים דנטליים

תחום ההשתלות הדנטליות הוביל חברות רבות ברחבי העולם לעסוק בפיתוח, ייצור והפצה של שתלים דנטליים. גם כאן, רוב החברות המובילות בחום מגיעות מארה"ב ואירופה. 

שימוש בשתלים דנטליים נראה עוד בימי הפרעונים במצרים העתיקה. בעידן המודרני, החלו השתלים הדנטליים להתפתח בשנות ה-60 של המאה ה-20. אז פותח שתל דנטלי דמוי בורג עשוי טיטניום טהור אשר פותח על ידי פרופסור ברנמרק השבדי. השתלים שפיתח ברנמק יוצרו ושווקו על ידי חברת Nobel Pharma שנקראה לאחר שנים Nobel Biocare.
בשנות ה-80 החלה צמיחה משמעותית בשימוש של שתלים דנטליים. מספר רחב של חברות החלו לייצר את אותם שתלים, כשכל חברה ייצרה שתלים באופן מעט שונה וזאת בכדי להימנע מהפרה של פטנטים רשומים של חברות אחרות וכך בעצם ליצור גם הבדלה וייחוד. 

נכון להיום, כמעט וכל השתלים הדנטליים בעולם מיוצרים מסגסוגת. 

הכנת השתלים הדנטליים נעשות במחרטות. שם עמלים על עיבוד פני השטח של השתלים על מנת להגדיל את פני השטח המיקרוסקופיים. הגדלה שתאפשר הרחבת שטח המגע בין השתלים לעצמות הלסת. 
 

יבוד פני השטח נפוץ נעשה תוך חספוס פני שטח השתל באמצעות התזה של חלקיקי חול מיקרוסקופיים או באמצעות המסה חלקית של פני שטח השתל תוך הסתייעות בחומצה מיוחדת. לאחר עיבוד פני השטח, נארז השתל באריזה סטרילית ועובר תהליך עיקור באמצעות קרינת קרני גאמא. 

חברות בינלאומיות לתכנון וייצור שתלים דנטליים

שם החברה

פעילותה

Zimmer Dental

נחשבת לאחת החברות הגדולות בעולם. החברה עוסקת בייצור ושיווק שתלים גם לתחום האורתופדיה. מרכזי החברה נמצאים בארה"ב ובשוויץ. בעבר, התמזגה החברה יחד עם חברת Zulzer Medica, כשזו כללה בתוכה את החברות Paragon וחברת Calcitek. 

Nobel Biocare

נחשבת גם כן לאחת מהחברות המובילות בעולם, לה גם התמחות בייצור של שתלים עבור שיקום השיניים. החברה מחזיקה במספר פטנטים ייחודיים, הכוללים, בין היתר, שתלים בשיטת All on 4. לפני מספר שנים רכשה החברה את חברת Alpha Bio הישראלית, כששתיהן יחד הוציאו פטנט ייחודי של שתל מתברג. מרכזי החברה מרוכזים בארה"ב ושוויץ. 

Implant Direct

חברה אמריקאית צעירה, יחסית לאחרות, המאפשרת ללקוחותיה ליהנות משתלים דנטליים במחירים נוחים. מייסד ונשיא החברה הוא ג'ארלד ניזניק המוכר בתחום ההשתלות הדנטליות כאחד מהחלוצים בתחום וזה שעמד מאחורי חברות ותיקות יותר שמוזגו בהמשך לחברות אמריקאיות. 

BIOMET 3i

חברה בינלאומית שיושבת בארה"ב ועוסקת בייצור ושיווק שתלים למגוון תחומים ברפואה וביניהם שתלים לתחום האורתופדיה ומקרי טראומה של עצמות הפנים. 

Dentsply Friadent

חברה מגרמניה המשווקת שתלים דנטליים לחלק מהמרפאות בישראל. 

Straumann

חברת שתלים משוויץ המשווקת שתלים למרפאות בישראל ודומיננטית ממש בשווקים באירופה. 

BioHorizons

חברה אמריקאית נוספת לייצור ושיווק שתלים דנטליים. 

Bicon

חברת אמריקאית ותיקה, לה התמחות בתכנון וייצור שתלים דנטליים קצרים ורחבים. 

חברות ישראליות לתכנון וייצור שתלים דנטליים

שם החברה

פעילותה

MIS Implants

חברה ותיקה לייצור שתלים דנטליים הממוקמת בצפון הארץ. 

Alpha Bio

חברה ותיקה לייצור שתלים הנמצאת במרכז הארץ. ב-2009 נמכרה החברה לחברת Nobal Biocare.

AB Dental

חבר לייצור שתלים דנטליים הממוקמת באשדוד. 

Adin Implants

חברה לייצור שתלים דנטליים הממוקמת בצפון

ARDS Implants

חברה לייצור ושיווק שתלים דנטליים לה גם פטנט ייחודי לייצור שתל על גבי בסיס צר. 

Cortex Implants

חברה צעירה, לעומת האחרות, העוסקת בייצור ושיווק של שתלים דנטליים. 

שוקלים לבצע טיפולי שיניים בחו״ל, אתם יכולים לבקר  בעמוד שלנו על טיפול שיניים בטורקיה,  בחרנו את טורקיה כיעד האולטימטיבי לטיפולי שיניים בחו״ל.

לקבוצת הפייסבוק שלנו לבריאות השן לחצו כאן

תוכן עניינים

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים - הייעוץ הינו בחינם וללא התחייבות
עקבו אחרינו
כתבות קשורות
רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר.
מאמרים וטיפים לטיפול נכון בשיניים
קבלו עצות מהמקצוענים בתחום
אבחון של נגעים בחלל הפה

נושא הנגעים בחלל הפה הינו תחום בו עוסקים לא מעט גורמי רפואה. מדובר על מקרים שקורים ללא מעט אנשים אשר סובלים מפצעים שונים בחלל הפה.

מהו יובש בפה?

יובש בפה הינו מצב בו בלוטות הרוק בחלל הפה אינן מייצרות מספיק רוק בכדי לשמור על חלל הפה רטוב. לא פעם, יובש בפה נגרם בשל

מהן שיני חלב?

במהלך חייהם של רוב האנשים יתבצעו בחלל הפה שני סטים של החלפת שיניים.  החלפה ראשונה של השיניים מכונה "שיניים נשירות" או "שיני חלב" – שיניים

חריקת שיניים

חריקה ואף נעילה של השיניים הינה תופעה המתרחשת לרוב בזמן שאנו ישנים ועל כן ברוב הזמן אינה מודעת. חריקה של השיניים מובילה לשינוי בצורה שלהן,