נובמבר 21, 2023 00:06

כתר זירקוניה

השיניים שלנו הינם סממן בולט הנוגע לחיצוניות שלנו. הדבר מוביל רבים מהמטופלים לבחור בכתר זירקוניה. כתר שיש בו לשמור על חלל הפה כנגד סיכונים וסיבוכים בעתיד ולתרום לתחזוקה שלו.
מהו בעצם כתר?

הכתר בחלל הפה משמש ככיפה מלאכותית המכסה שיניים שנפגעו. כל כתר מולבש על החלק העליון של השן ובכך מאפשר לה להמשיך ולתפקד כשן בריאה. בתחום בריאות השיניים ישנם מספר סוגים של כתרים שמטרתם להעניק לשיניים חוזק, לשמור על צורתן הטבעית ולהעניק מראה אסתטי יותר. 
לאחר התקנת הכתר חשוב לשמור עליו כראוי. הכתר משמש בעצם כתותבת שמתווספת על גבי השן ולכן זקוק לטיפול מיוחד משלו. ניתן למצוא כיום מספר תכשירים לניקוי כתרים והם מאפשרים להאריך את השימוש בכתר ובכך לאפשר שיניים בריאות לאורך זמן רב יותר. 
 

בין סוגי הכתרים קיימת האפשרות המובילה של כתר זירקוניה. בעבר, עשו שימוש בהתקנת שיני זהב על בסיס השיניים הפגועות ובהמשך נעשה מעבר ושימוש בכתרי חרסינה, כשאלו נחשבים לפחות אסתטיים, לא פעם ניזוקו ואף היוו גורם מפריע ולא נעים בחלל הפה. 
מה מיוחד בכתר זירקוניה?

כתר זירקוניה הפך כיום לפתרון הנפוץ ביותר בתחום הכתרים לשיניים. כתר הזירקוניה נחשב לעמיד ואיכותי והוא עשוי מתרכובת כימית המתאימה במיוחד לצרכים הדנטליים השונים. עם הזמן, החלו רופאי השיניים להבין כי לכתר הזירקוניה חוזק ועמידות רבה והיא אינה פחותה מכתר החרסינה. 
את כתר הזירקוניה ניתן להתקין בכל שן שנמצאת בחלל הפה, היא מתאימה לרוב רובם של המטופלים וביכולתה להשתלב גם על שתלים. כתר הזירקוניה מיוצר במעבדות באמצעות מחרטה ממחושבת. מדובר על אחד מהפיתוחים המשמעותיים בתחום רפואת השיניים בשנים האחרונות. 
 

כתר זירקוניה – יתרונות

יתרון בולט של כתר הזירקוניה נוגע לנושא האסתטיקה. מדובר על יתרון משמעותי עבור מטופלים רבים השואפים למראה שיניים נעים ואסתטי. יתרון נוסף של כתר זה נוגע בעבודה כי אנו, כמטופלים, נמנעים מהכנסת מתכת לחלל הפה שלנו. 
היתרון האסתטי של כתר זירקוניה רלוונטי ממש כשמדובר על כתר שנרצה להתקין באחת מהשיניים הקדמיות שלנו. כתר הזירקוניה שקוף ומאפשר מראה טבעי של אותה שן בהתאם לגוון והצבע של שאר השיניים הקדמיות. 
 

בהיבט הבריאותי חשוב להדגיש כי לכתר הזירקוניה אין שום השפעה לרעה על בריאות החניכיים והלסת. זאת בניגוד לכתרים ממתכת הצוברים עם הזמן קורוזיה והופכים למסוכנים, הן בהיבט של נסיגת חניכיים ואף בהכתמה של השיניים. 

גם בהתקנת הכתר יש לכתר הזירקוניה יתרון בולט לעומת כתרים מסוגים אחרים. התקנת כתר הזירקוניה נחשבת לקלה ופשוטה יותר מבלי הצורך לשייף תחילה את השן. 

 

כתר זירקוניה – מחירים

המחיר לכתר זירקוניה שונה בכל מרפאה. עם זאת, חשוב לציין כי כתר זירקוניה נחשב ליקר יותר וזאת למול כך שהוא אמור להחזיק למשך זמן של עד 15 שנים. המחיר לכתר בודד הינו 2,500-5,000 ₪. חשוב כמובן לערוך השוואת מחירים בין מספר מרפאות, לבטח בהליך רפואי זה הנחשב לאחד מהיקרים בתחום רפואת השיניים. 
האם ניתן לעשות לילדים כתר זירקוניה?

ניתן כיום להתקין כתרי זירקוניה אצל ילדים, אך עם זאת חל איסור להתקין הכתרים על גבי שיני חלב. מדובר בהליך מורכב, לבטח כשמדובר בילדים קטנים, ועל כן חשוב לבחור במרפאה לה הניסיון בהרכבה של כתרי זירקוניה אצל ילדים. האתגר אצל ילדים עם כתר זה  מורכב יותר בעת התקנת הכתר על גבי שן טוחנת גדולה או על גבי השיניים הקטנות בחלל הפה. 
שוקלים לבצע טיפולי שיניים בחו״ל, אתם יכולים לבקר  בעמוד שלנו על טיפול שיניים בטורקיה,  בחרנו את טורקיה כיעד האולטימטיבי לטיפולי שיניים בחו״ל.

לקבוצת הפייסבוק שלנו לבריאות השן לחצו כאן

תוכן עניינים

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים - הייעוץ הינו בחינם וללא התחייבות
עקבו אחרינו
כתבות קשורות
רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר.
מאמרים וטיפים לטיפול נכון בשיניים
קבלו עצות מהמקצוענים בתחום
טיפולי שיניים נפוצים למבוגרים

שמירה על בריאות פה טובה חשובה לאנשים בכל הגילאים, אך ככל שאנשים מתבגרים, הצרכים והאתגרים הדנטליים שלהם עשויים להשתנות. קשישים מועדים יותר לבעיות שיניים עקב

כל השיטות ליישור שיניים לילדים

יש כמה שיטות ליישור שיניים לילדים, ולכל שיטה יש יתרונות משלה וחסרונות משלה. יש שיטות מסורתיות ליישור שיניים, ויש שיטות חדשניות ליישור שיניים. כל שיטת

בחור מחייך אצל רופא שיניים
ד"ר ג'רי כהן: טיפולי שיקום הפה

הפה שלנו הוא האיבר הכי שימושי שיש לנו בגוף. אנחנו אוכלים איתו, שותים איתו וגם מדברים איתו. עם הפה אנחנו משתמשים כמעט במשך כל היום.

ציפוי חרסינה ב-2023
ציפוי חרסינה ב-2023

מי לא רוצה שני טורים של שיניים לבנות ובוהקות? יש מי שלא חולם על חיוך לבן ומושלם? אז יש מיש אתרע מזלו והוא אכן נהנה