מאי 22, 2022 23:00

תהליך השתלת שיניים – מה חשוב לדעת

ישראל נחשבת למדינה המובילה בעולם בתחום ההשתלות פר נפש. אם אתם סובלים מאובדן שן ומתלבטים מה לעשות בנידון, זה הזמן להכיר את התחום אשר יכול לשנות את חייכם מקצה אל הקצה.

חיוך מושלם באמצעות תהליך השתלת שיניים

תהליך השתלת שיניים הוא תהליך מורכב וכירורגי אשר מתבצע באמצעות השתלה של שתלים כירורגים לתוך עצם הלסת, וזאת על מנת שהם יתפקדו במקום השן או השיניים החסרות. מדובר בבורג עשוי טיטניום אשר נועד להחליף את השן שאבדה. מדובר בטכניקת טיפול מקובלת ב 30 השנים האחרונות, והיא הולכת וצוברת תאוצה בשל הטכניקות החדשניות בהן משתמשים כיום. באמצעות תהליך של השתלת שיניים ניתן להשיב את החיוך ולקבל איכות חיים יוצאת מהכלל, הן בשל אחוז ההצלחה הגבוה של ההשתלה והן בשל החומרים העמידים בהם משתמשים ואשר יכולים להחזיק מעמד למשך שנים רבות.

 

מה חשוב לדעת אודות תהליך השתלת שיניים?

מדובר בתהליך כירורגי אשר אותו יש לבצע אך ורק באמצעות רופא מומחה לתחום. אחת השיטות אשר הולכות ותופסות תאוצה בתחום היא השתלת שיניים ביום אחד, אותה ניתן לבצע תחת הרדמה מלאה. מדובר בשיטה אשר איננה מתאימה לכולם, אלא רק בהתאם לקריטריונים מסוימים. על מנת לבחון האם אתם מתאימים להשתלת שיניים, רופא השיניים יבדוק את נפח העצם בכל אחת מהלסתות וזאת בכדי להעריך איזה שתל נדרש להתקין, כאשר במידה ויש חוסר בעצם נדרש לבצע פעולה של השתלת עצם. על מנת לבחון כי העצם אכן יתפקד היטב לצורך ביצוע ההשתלה, לרוב נדרש להמתין בין שבועות לחודשיים, עד לכדי איחוי מוחלט ולאחר מכן ביצוע פעולת ההשתלה. לאחר מכן, תתבצע "חשיפה" של השתל ומיד לאחר מכן רופא השיניים יבצע קיבוע של מספר קדחים אל תוך עצם הלסת ולאחר תקופת התאוששות תתבצע הברגה של השתל או מספר השתלים אל תוך העצם.

מהם הקריטריונים להשתלת שיניים?

השתלת שיניים היא פרוצדורה מורכבת, ובמרבית המקרים היא יכולה לסייע לכל מטופל אשר סובל מאובדן של שן אחת או יותר. אולם, מטופלים אשר להם מחלות רקע כמו בעיות לב או סכרת עלולים לקבל סירוב בעבור ביצוע ההליך, בשל הסיכונים הכרוכים בכך. גם מטופלים אשר עברו הקרנות עלולים שלא להיות מועמדים לטיפול, אולם הכול תלוי בהערכה של רופא וביצוע הערכה רפואית מקיפה. נוסף לכך, מטופלים אשר מעשנים נמצאים בסיכון לדחייה של השתל, ועל כן אם אתם מעשנים חשוב להפסיק לעשן כמו גם לדאוג להיגיינת הפה לצורך הצלחת תהליך ההשתלה.

מהם סיכויי ההצלחה של השתלת שיניים?

השתלת שיניים דנטאלית היא בעלת סיכוי הצלחה גבוהים מאוד, לרוב בין 80%-90%.  בכדי לשמור על התוצאות, חשוב להקפיד על צחצוח פעמיים ביום וכן שימוש בחוט דנטלי, כמו גם הגעה לביקורת אצל הרופא והשיננית.

שוקלים לבצע טיפולי שיניים בחו״ל, אתם יכולים לבקר  בעמוד שלנו על טיפול שיניים בטורקיה,  בחרנו את טורקיה כיעד האולטימטיבי לטיפולי שיניים בחו״ל.

לקבוצת הפייסבוק שלנו לבריאות השן לחצו כאן

תוכן עניינים

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים - הייעוץ הינו בחינם וללא התחייבות
עקבו אחרינו
כתבות קשורות
רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר.
מאמרים וטיפים לטיפול נכון בשיניים
קבלו עצות מהמקצוענים בתחום
השתלה בזאלית

השתלה בזאלית הינה השתלה המותאמת לאלו הסובלים ממחסור של עצם בלסת או שהעצם בלסת נחשבת לדקה יחסית והיא אינה מאפשרת לאותו אדם לעבור השתלת שיניים

יישור שיניים אינויזליין

חיוך ובו מראה של שיניים אסתטיות וישירות הינו דבר אליו שואף כל אדם. עד לפני מספר שנים טיפולי יישור שיניים כללו שימוש במתכות שנראו לעין

אבחון של נגעים בחלל הפה

נושא הנגעים בחלל הפה הינו תחום בו עוסקים לא מעט גורמי רפואה. מדובר על מקרים שקורים ללא מעט אנשים אשר סובלים מפצעים שונים בחלל הפה.

מהו יובש בפה?

יובש בפה הינו מצב בו בלוטות הרוק בחלל הפה אינן מייצרות מספיק רוק בכדי לשמור על חלל הפה רטוב. לא פעם, יובש בפה נגרם בשל