אוגוסט 3, 2021 11:26

הלבנת שיניים בלייזר

הלבנת שיניים בלייזר הפך להיות בשנים האחרונות אחד מטיפולי השיניים המבוקשים והשכיחים ביותר בישראל ובעולם כולו. הסיבה לפופולאריות של הטיפול היא הרצון של המטופלים להשיג את החיוך המושלם על ידי שיניים לבנות שלא ניתן לפספס אותן.

הביקוש הרב להלבנת שיניים בלייזר מגיע בעיקר בגלל היעילות והתוצאות המיידיות של הטיפול, דבר שלא ניתן להשיג על ידי טיפולים אחרים. התהליך הינו פשוט במיוחד ומתבצע לרוב בטיפול אחד בלבד, במהלכו מנקים את השיניים ושמים על השיניים ג'ל הלבנה עם ריכוז חומרים גבוה מהרגיל. לאחר ששמים את הג'ל על השיניים, משתמשים בקרן לייזר חזקה על מנת לאפשר את חדירת החומר לשיניים עצמן. כך הלבנת שיניים בלייזר מביאה לתוצאות מיידיות, וכבר לאחר אותו טיפול תוכלו לראות את התוצאות המעולות של הטיפול כולו. 

 

מה זה הלבנת שיניים בלייזר?


הלבנת שיניים בלייזר היא אחת מהשיטות המתקדמות ביותר להלבנת שיניים בישראל ובעולם כולו. בשיטה הזאת משתמשים בקרן לייזר על מנת להפוך את הטיפול ליעיל יותר, ולגרום לכך שיהיה ניתן לראות את התוצאות באופן מידיי. הטיפול מתמקד במספר מצומצם של שיניים, לרוב מדובר על 8 השיניים הקדמיות בחלל הפה. 

כמו שהסברנו בתחילת הטיפול משתמשים בג'ל מיוחד שכולל הידרוגן פרוקסייד בריכוז גבוה יחסית. לאחר ששמים את הג'ל על השיניים שצריכים להלבין, משתמשים בקרן לייזר על מנת לאפשר את חדירת החומר אל תוך השן עצמה. המטרה העיקרית של הג'ל הינה להסיר את כל הכתמים שהצטברו בשיניים לאורך השנים. הכתמים הם אלה שמביאים לכך שהשיניים שלכם לא לבנות, ולכן ברגע שמסירים אותם – תוכלו להשיג את החיוך האולטימטיבי. 

לא משנה מה מצב השיניים הנוכחי שלכם, הלבנת שיניים בלייזר תוכל לסייע לכם להשיג את התוצאות המושלמות. בין אם מדובר על שיניים בגוון צהוב, אפור, חום ולעיתים שחור, הלבנת שיניים בלייזר תוכל לסייע לכם לקבל בשנית את החיוך האולטימטיבי.

 

מי יכול לבצע הלבנת שיניים באמצעות לייזר?


הלבנת שיניים בלייזרכמובן שעוד לפני שאתם מתחילים את הטיפול, עליכם להבין האם אתם יכולים לבצע הלבנת שיניים בלייזר. לא כולם צריכים לבצע הלבנת שיניים, ולכן מוטב שתבינו קודם כל האם הטיפול הזה יכול לסייע לבעיה שממנה אתם סובלים. לאחר מכן תוכלו להתחיל ברגל ימין את הטיפול, שיסייע לכם לחייך בביטחון מלא ולדעת כי אין לכם שום סיבה להתבייש בשיניים שלכם.

ברוב המקרים מדובר על אותם האנשים שמתביישים לחייך בגלל שצבע השיניים שלהם אינו לבן. או אותם האנשים שכן מחייכים אך מנסים בכל דבר אפשרית להסתיר את החיוך על מנת שלא ליצור לעצמם סיטואציה לא נעימה.

האנשים שלרוב יצטרכו לבצע בשלב כזה או אחר של חייהם הלבנת שיניים בלייזר הם: מעשנים כבדים, אנשים ששותים קפה או תה באופן שכיח מאוד ואנשים שצורכים תרופות מיוחדות שעשויות ליצור כתמים בשיניים.

 

מהן הסיבות שבגינן מופיעים כתמי שיניים?


ישנן לא מעט סיבות שבגינן יכולים להופיע כתמים בשיניים, ולא על הסיבות הן באשמתנו הבלעדית. כך שאל תעמידו את עצמכם בסיטואציה לא נעימה, כי לפעמים פשוט אין לכם יכולת לשלוט במצב. אחת מהסיבות השכיחות ביותר למצב שבו מופיעים כתמי שיניים קשורה דווקא למזון ולשתייה שאנו צורכים באופן קבוע. לדוגמא צריכת משקאות קלים, קפה, תה או אפילו יין אדום עשויה להביא למצב של הופעת כתמים בשיניים.

סיבה נוספת להופעת כתמים בשיניים שהיא לא פחות שכיחה מאשר האוכל והשתייה שאנו צורכים זה צריכת ניקוטין. מדובר בעיקר על אנשים שמעשנים סיגריות באופן קבוע ולאורך שנים, הם מגיעים למצב שבו השיניים שלהם מוכתמות – ולא ניתן להסיר כתמים אלה בצחצוח שיניים או עם חוט דנטאלי. 

אולי יפתיע אתכם לשמוע אך גם גנטיקה יכולה להביא למצב של כתמים בשיניים. גנטיקה לא טובה מצד אחד מההורים עלולה לגרום לכך שהמצב ההתחלתי של השיניים שלכם לא יהיה אידיאלי, ולכן בקלות יכולים להופיע כתמים. אך לפני אתם מתחילים להיכנס לפאניקה, הלבנת שיניים בלייזר הוכיחה את יעילותה בהסרת כתמים שנוצרים מכל אחת מהסיבות הללו. כך שאתם יכולים להיות בטוחים שאומנם מדובר על מצב לא אידיאלי, אך מדובר על מצב הפיך שתוכלו לשנות אותו עם יעילות גבוהה במיוחד.

 

כיצד מתבצע הלבנת שיניים בלייזר – שלב אחרי שלב

על מנת שתוכלו להבין בדיוק לקראת מה אתם נכנסים, אנו כאן על מנת להסביר לכם בדיוק כיצד מתבצע תהליך של הלבנת שיניים בלייזר. ברגע שתדעו לקראת מה אתם נכנסים, יהיה לכם הרבה יותר קל להבין האם זוהי הבחירה הנכונה עבורכם או שלא.

במפגש הראשון עם רופא השיניים הוא יבדוק את מצב החניכיים שלכם, ויראה כי ניתן לבצע את הלבנת השיניים כך שיהיו תוצאות טובות. לא בכל מצב הלבנת שיניים בלייזר תהיה אידיאלית, ובמקרה של בעיות חניכיים ההלבנה לא תהיה אחידה ולכן צריך לחשוב על חלופות אחרות. 

לאחר שהרופא יראה כי מצב השיניים תקין, השיננית תבצע ניקוי יסודי של השיניים על מנת לאפשר להלבנה להיות יעילה. בנוסף הרופא יבחן שוב כי אין חורים או כל בעיה אחרת, שעלולה להוביל לסיבוך כזה או אחר של הטיפול כולו.

לאחר מכן יהיה ניתן לצאת לדרך! הרופא ישים מחסום על החניכיים של המטופל בכדי שחומר ההרדמה לא יגיע לשם. לאחר מכן יתחיל הרופא בהקצפת השיניים עם החומר המיוחד שנועד להלבנה, החומר שהוא בעצם הג'ל עליו דיברנו בתחילת דברינו. לאחר מכן יעבור הרופא עם קרן הלייזר על השיניים בכדי לאפשר לחומר להיכנס עמוק אל תוך השיניים. לאחר המתנה קצרה יהיה ניתן לשטוף את השיניים ולראות את התוצאה הנהדרת.

 

תחזוקה לאחר הטיפול


ראשית נציין כי מיד לאחר הטיפול ככל הנראה תרגישו רגישות מסוימת בשיניים. מדובר על תופעה טבעית והגיונית, כזאת שתיעלם תוך מספר ימים לאחר הטיפול. כך שאין לכם מה להיכנס לפאניקה או להזמין תור לרופא כי אין כל כך מה לעשות בנידון. רק במקרי קיצון שבהם הרגישות הופכת לכאבים, תוכלו לגשת לרופא על מנת שיבחן את המצב מקרוב.

בנוסף על מנת לשמור על אותה הלבנת שיניים בלייזר עליכם לצחצח את השיניים פעמיים ביום. בנוסף מוטב להעביר חוט דנטאלי על מנת להביא ליעילות מקסימאלית ולמצב שבו השיניים שומרות על הגוון הלבן. מוטב להימנע מעישון או משתיית משקאות קפה או תה.

 

מהי העלות של הלבנת שיניים בלייזר?


קשה מאוד לתת תשובה חד משמעית לגבי העלות של הלבנת שיניים בלייזר מכיוון שלכל מרפאה יש את העלויות שלה. לצורך הדוגמא מרפאה עם מוניטין גבוה תוכל לדרוש סכום גבוה יותר מאשר מרפאה עם רופאים פחות מנוסים. כך שאנו פשוט ממליצים לכם לקבל הצעת מחיר מכל אחת מהמרפאות, כך תוכלו להבין בדיוק על מה מדובר.

ברוב המקרים העלות של הלבנת שיניים בלייזר תנוע בין 800 ועד 2500 שקל. כמובן שתוכלו לברר עם קופת החולים או עם הביטוח הרפואי שלכם האם יש השתתפות מסוימת. אך מה שבטוח זה שבסופו של יום תוכלו לחזור לחייך עם שיניים לבנות וחיוך מושלם.

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים - הייעוץ הינו בחינם וללא התחייבות
עקבו אחרינו
כתבות קשורות
רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר.
מאמרים וטיפים לטיפול נכון בשיניים
קבלו עצות מהמקצוענים בתחום
תהליך השתלת שיניים – מה חשוב לדעת

ישראל נחשבת למדינה המובילה בעולם בתחום ההשתלות פר נפש. אם אתם סובלים מאובדן שן ומתלבטים מה לעשות בנידון, זה הזמן להכיר את התחום אשר יכול

החשיבות של שימוש בציוד רפואי מתכלה

בעידן שבו רבים מבינים את החשיבות של תהליך מחזור לצורך עיכוב ההתחממות הגלובלית, לציוד רפואי מתכלה יש חשיבות עצומה, כפי שנסביר כעת. ציוד רפואי: אחד

שיני בינה – מה תפקידם ולמה עוקרים?

עקירה כירורגית של שיני בינה נחשבת לאחת הפרקטיות המקובלות אך גם המורכבות בתחום רפואת השיניים. במדריך זה נסביר מהן שינה בינה, ומדוע נדרש לעקור אותן