פרסומת לנשים ובה מופיעים אך ורק גברים

בתחילת יולי נראו מודעות פרסות של קופת חולים "כללית" המזמינות נשים חרדיות להצטרף לקופה. בקופה בחרו כפרזנטורים שלושה גברים חרדים ובהמשך התנצלו על העניין.

בתחילת יולי פרסמה קופת חולים "כללית" מודעות המזמינות נשים חרדיות להצטרך לשירותיה. בקופה בחרו בשלושה גברים שישמשו כפרזנטורים ללא שימוש באישה. מודעה של "כללית" נראתה באשדוד שם היה רשום ש"עכשיו באשדוד כולן יודעות. כללית הכי טובה ברפואת נשים".

הפרסום הצליח לגרום לזעם ברשתות החברתיות בקרב נשים חרדיות באשדוד. אחת מהמגיבות הייתה מלכי רוטנר שמחתה וכתבה "וואו כללית, וואו. אני קהל היעד המדויק של הפרסומת הזו: אישה חרדית, אשדודית וחברה בכללית".

תגובה נוספת ברשתות החברתיות הצליחה לנסח במדויק את רגשותיהן של נשים רבות ובה נכתב: "אין לי שמץ מיהם הגברים האלה ואין לי שמץ מה עבר לכם בראש כשחיברתם בין מקצועיות ברפואת נשים לשלושה גברים רנדומליים. כל כך עקום. כל כך מעוות. כל כך לא מחובר למציאות, גם לא לזאת שקורית בשכונה החרדית באשדוד – רובע ז'. צורם ומטריד".

אסתי שושן, מנכ"לית "נבחרות" הגיבה וטענה כי "כללית כותבים שזו טעות מקומית, אבל זו מדיניות. כמובן שהמילה 'הריון' לא תוזכר, רק 'סל לידה'. זה מעצבן כי זה מראה שאף אחד שם לא רואה הלקוחה החרדית, למה לשים פרזנטורים גברים? אם אתם לא יכולים לשים נשים אז אל תשימו כלום. אם ככה נראים שירותי הבריאות של כללית אז המצב גרוע".

שושן מדגישה מקרה זה כדוגמה לתהליך הקצנה בהעלמת הנשים כחלק ממרקם המגזר החרדי. שושן מספרת שגדלה "בבית חרדי ובספרים שלנו היו ציורים של נשים צדיקות וצנועות. אני מסתכלת בספרות החרדית שמתפרסמת היום ולא רואה אפילו ילדות ונערות. מגילת אסתר מצוירת שאין בה אסתר. כל עוד זה קורה בתוך החברה החרדית את אומרת 'מילא'. ברגע שגופים עסקיים וציבוריים משתפים פעולה עם הדבר הזה הם מקבעים אותו. קופת חולים כללית יצרה סטנדרט שאי אפשר לסגת ממנו. כל פעם יש חומה חדשה שאי אפשר להוריד אותה".

גם אודי קידר, מנכ"ל תנועת ישראל החופשית, הגיב לאותו אקט מצד קופת החולים "כללית" באומרו כי "טוב תעשה קופת חולים כללית אם לא רק תגנוז את הקמפיין הנוכחי, כפי שכבר הבטיחה, אלא תעלה במקומו קמפיין שבו תמונות של נשים יתנוססו בגאון, בלי להמשיך בקו המתנצל לפיו יש להימנע מתמונות של נשים בפרסום לקהל כזה או אחר. מי שלא מעוניין לראות נשים במרחב הציבורי יעשה טוב לכולנו אם יבודד את עצמו מהציבור גם בשגרה ולא רק בקורונה וידעו ויזהרו כל הגורמים המפרסמים – הימים שבהם תוכלו להדיר נשים מפרסומיכם ושזה יעבור בשקט לא יחזרו עוד".

בקופת חולים "כללית" הגיבו בהתנצלות וטענו שמקור אותה הודעה ב"טעות אנוש. התמונות שנבחרו אינן קשורות לשירות המדובר. המודעות יוסרו באופן מידי ואנו מתנצלים על המקרה".

 

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים - הייעוץ הינו בחינם וללא התחייבות
עקבו אחרינו
כתבות קשורות
מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר.
מאמרים וטיפים
קבלו עצות מהמקצוענים בתחום
מה גורם לרגישות בשיניים?

רגישות בשיניים הינה תופעה לא נעימה כשהסובלים ממנה חשים כאב או צריבה עזה בעת שתייה או אכילה. התופעה קורית לרוב בשל נסיגת החניכיים שחושפת את

יישור שיניים אינויזליין

השימוש במיישר השיניים אינויזליין מאפשר שימוש במיישר אותו ניתן לווסת לנגיסה. מדובר על שיטה משנות ה-40 שחזרה לשימוש בשנות ה-70 ובבסיסה, בכדי להגיע למצב אופטימלי

טיפולי שיניים משמרים

טיפולים אלו תורמים לבריאות הפה, השיניים והחניכיים ואותם תוכלו למצוא במרפאות רבות ברחבי הארץ. טיפול שיננית טיפול שיננית כולל הסרת משקעים ואבנית המצטברים על גבי

לקוחה מרוצה
יישור שיניים שקוף לילדים

כידוע, מגיל שמונה מחויב כל ילד לעבור בדיקה יסודית על ידי מומחה ליישור שיניים וזאת בכדי לבחון את התפתחות השיניים והסגר, לאמוד אודות גיל החלפת