נובמבר 21, 2023 00:06

מתי ניתן לתבוע את רופא שיניים על נזק?

טיפול שיניים רשלני עלול להוביל לנזקים משמעותיים למטופלים. אלו יכולים לכלול פגיעה עצבית, פגיעה בסינוסים, עקירה של שיניים בריאות, נסיגת חניכיים ועוד. בתחום הביטוח והמשפט עולה השאלה כיצד ניתן להוכיח רשלנות רפואית בתחום טיפולי השיניים?

עורכי דין ומשפטנים העוסקים בתחום הרשלנות הרפואית מדגישים כי מקרים בהם ביצוע של השתלת שיניים השתבש, יישור שיניים שלא הוביל לתוצאות המיוחלות ונזקים ללסת הם מקרים המהווים בסיס לתביעה של הרופא שביצע בכם את אותו הליך רפואי כושל. 

בתחום הרחב של רשלנות רפואית בישראל ניתן למצוא כיום עורכי דין רבים אשר חצו הכביש, כשבעבר אותם עורכי הדין ייצגו והגנו על מרפאות, קופות חולים ובתי חולים וכיום הם עומדים לצידם של מטופלים שסבלו מרשלנות רפואית בתחום רפואת השיניים. 

הניסיון הרחב שצברו אותם עורכי דין למול כך שבעבר ייצגו את אותן מסגרות שממול, מאפשר להם לייצג את אותם מטופלים באופן מקצועי ומיומן וכזה שיודע לצפות מראש את המהלכים של אותן מסגרות. 

אילו נזקים עלולים לקרות בטיפולי שיניים בשל רשלנות?

בתחום טיפולי השיניים ישנם מספר נזקים שעלולים לקרות. אלו כוללים מקרים בהם שתלי השיניים כשלו ולא התאימו למבנה הלסת ולהגיע למקרי קיצון בהם מתרחשת פגיעה בעצב הלסת התחתונה או פגיעה בסינוסים, שכאן גם יכול להיווצר מצב ששתל בחלל הפה חודר לתוך הלסת העליונה. 

מקרים אחרים של רשלנות רפואית בתחום יכולים לכלול רופאי שיניים הממליצים למטופלים לעקור שיניים בריאות בכדי להוביל לביצוע תוכנית רחבה ומקיפה של שתלים בכל חלל הפה – תוכנית שתאפשר לרופאי השיניים ליהנות משתלום גבוה יותר. במקרים אלו חשוב שמטופלים יכירו כי חל איסור גורף בעקירה של שיניים בריאות ובמקרים אלו על הרופאים להציע טיפול שמרני וממוקד בלבד. רשלנות נוספת בתחום נובעת אף ממקרים מצערים של עקירת שן לא נכונה, עקירה שיכולה להוביל, בחלק מהמקרים, לשברים בלסת. 

עורכי דין מצביעים גם עם רשלנות רפואית בתחום האורתודנטיה. תחום העוסק ביישור שיניים וגם בו עשויים לקרות נזקים למטופלים. דוגמה לכך, הינו מקרה ובו מטופל שסבל ממחלת חניכיים עבר, למרות אותה מחלה, הליך של יישור שיניים. 

מקרה כמו זה אמור הרופא המטפל להמליץ למטופל לעבור בחינה ובדיקה אצל מומחה חניכיים על מנת שזה ייקבע האם אותו מטופל יוכל לעבור הליך של יישור שיניים. במקרים רבים, מטופלים עם מחלת חניכיים שעוברים הליך של יישור שיניים יחוו נסיגת חניכיים משמעותית ובהמשך נשירה חמורה של שיניים. 

הוכחה לרשלנות של רופא השיניים

כל עו"ד מנוסה שיטפל בתיק תביעה שכזה יבקש מהמטופל את תיקו הרפואי. ישנם מקרים ובהם הרופא הנתבע יסרב להעביר לעו"ד את אותו תיק. דבר שיוביל את עו"ד לפנות לבית המשפט בכדי שזה יורה לאותו רופא להעביר את התיק. 

קבלת התיק לידי עו"ד יוביל אותו להיעזר במומחה לרופאת שיניים אשר יבחן לעומק את הנתונים ושאר הממצאים בתיקים על מנת להבין לעומק אודות עומק רשלנותו ומידת האחריות של הרופא. על פי ממצאיו של המומחה מטעם עו"ד, יוכל האחרון לגבש את תיק התביעה ולהציגו לבית המשפט. 

מה ממליצים עורכי הדין?

עורכי דין בתחום הרשלנות הרפואית ממליצים למטופלים לבקש לפני כל הליך הפנייה לצילום CT של חלל הפה. צילום CT של חלל הפה מאפשר לרופא המטפל לדעת באיזה גובה נמצאת הלסת של המטופל ובכך לתכנן את השתלת השיניים באופן שלא יפגע בלסת. 

ישנם מקרים, בשל חוסר ידע ומיומנות של הרופא, הוא אינו יודע באיזה אורך שתל לבחור, מה שמוביל למקרים בהם העצב נפגע. ביצוע צילום CT אמור למנוע לחלוטין מצבים אלו ואמור לשמור על המטופלים גם במקרים ובהם מדובר על רופאים פחות מיומנים. 

 

שוקלים לבצע טיפולי שיניים בחו״ל, אתם יכולים לבקר  בעמוד שלנו על טיפול שיניים בטורקיה,  בחרנו את טורקיה כיעד האולטימטיבי לטיפולי שיניים בחו״ל.

לקבוצת הפייסבוק שלנו לבריאות השן לחצו כאן

תוכן עניינים

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים - הייעוץ הינו בחינם וללא התחייבות
עקבו אחרינו
כתבות קשורות
רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר.
מאמרים וטיפים לטיפול נכון בשיניים
קבלו עצות מהמקצוענים בתחום
טיפולי שיניים נפוצים למבוגרים

שמירה על בריאות פה טובה חשובה לאנשים בכל הגילאים, אך ככל שאנשים מתבגרים, הצרכים והאתגרים הדנטליים שלהם עשויים להשתנות. קשישים מועדים יותר לבעיות שיניים עקב

כל השיטות ליישור שיניים לילדים

יש כמה שיטות ליישור שיניים לילדים, ולכל שיטה יש יתרונות משלה וחסרונות משלה. יש שיטות מסורתיות ליישור שיניים, ויש שיטות חדשניות ליישור שיניים. כל שיטת

בחור מחייך אצל רופא שיניים
ד"ר ג'רי כהן: טיפולי שיקום הפה

הפה שלנו הוא האיבר הכי שימושי שיש לנו בגוף. אנחנו אוכלים איתו, שותים איתו וגם מדברים איתו. עם הפה אנחנו משתמשים כמעט במשך כל היום.

ציפוי חרסינה ב-2023
ציפוי חרסינה ב-2023

מי לא רוצה שני טורים של שיניים לבנות ובוהקות? יש מי שלא חולם על חיוך לבן ומושלם? אז יש מיש אתרע מזלו והוא אכן נהנה