אוקטובר 22, 2021 19:19
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin

מה גורם לרגישות בשיניים?

רגישות בשיניים הינה תופעה לא נעימה כשהסובלים ממנה חשים כאב או צריבה עזה בעת שתייה או אכילה. התופעה קורית לרוב בשל נסיגת החניכיים שחושפת את צוואר השן כששם מקור הכאב. חשוב לזכור שרגישות זו הינה ברת טיפול.

נסיגה של החניכיים יכולה לקרות בשל מספר סיבות:

  • הזנחה: הזנחה של ניקיון חלל הפה, הימנעות מטיפולי שיניים וטיפולי שיננית מהווים גורמים להיווצרות מחלת חניכיים ומכאן הדרך קצרה למצב של נסיגת חניכיים.
  • חריקת שיניים: חריקה ממושכת של השיניים לעיתים בצורה לא מודעת או בזמן שינה יכולה להביא לפגיעות שונות בפה ובלסת ובכך להביא לחשיפת השיניים.
  • צחצוח שיניים: צחצוח שיניים אגרסיבי לאורך זמן רב עשוי להביא לפגיעה בחניכיים ואף לקילוף שכבות ההגנה המצויות על גבי השיניים.

בשאלה כיצד מתבצע טיפול ברגישות יתר בשיניים ניתן להצביע על שני מוקדים עיקריים.

הטיפול הראשון הוא טיפול בנסיגה עצמה. מדובר על טיפול מורכב הכולל שחזור ובמקרים אחרים ציפוי של צוואר השן שנחשף. חומרי הציפוי מוצמדים לחלקים הפגועים ובכך נשמר המגע המכאיב עם מזונות ונוזלים חמים וקרים. הטיפול הנוסף הוא טיפול של מתלה חניכיים. מדובר על טיפול הכולל חיתוך ותפירה של החניכיים על מנת לכסות אזורים חשופים. בכך זוכה המטופל לעיצוב מחדש של קו החניכיים. טיפול זה דורש זמן החלמה ארוך ואינו מתאים לכל מטופל.

מה חשוב להקפיד ולשים לב בכל הנוגע לצחצוח השיניים?

  • יש להקפיד על החלפת מברשת השיניים בכל שלושה חודשים. ההמלצה היא על מברשת שיניים חשמלית.
  • יש לצחצח בין פעמיים לשלוש ביום, בכל פעם צחצוח של שתי דקות.
  • באכילה של מתוק או חטיפים הנדבקים לשיניים רצוי לצחצח השיניים אחרי.
  • חשוב להקפיד מבעוד מועד להמעיט באכילה של מזונות הנחשבים למזיקים לשיניים.

 

 

שוקלים לבצע טיפולי שיניים בחו״ל, אתם יכולים לבקר  בעמוד שלנו על טיפול שיניים בטורקיה,  בחרנו את טורקיה כיעד האולטימטיבי לטיפולי שיניים בחו״ל.

לקבוצת הפייסבוק שלנו לבריאות השן לחצו כאן

תוכן עניינים

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים - הייעוץ הינו בחינם וללא התחייבות
עקבו אחרינו
כתבות קשורות
רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר.
מאמרים וטיפים לטיפול נכון בשיניים
קבלו עצות מהמקצוענים בתחום
איך זה לחיות עם שיניים תותבות?

אישה מניו יורק שאיבדה את כל השיניים במהלך ההריונות שלה שיתפה ב"טיקטוק" את שגרת יומה כמי שמתנהלת ביומיום עם שיניים תותבות. נכון למאי 2021 רשמה

מדוע כדאי לעבור למברשת שיניים חשמלית?

שימוש במברשת שיניים חשמלית מקדם מספר יתרונות. אלו כוללים, בין היתר, יעילות גבוהה והארכת משך זמן צחצוח השיניים. אין אחד מאיתנו שלא שואף למראה שיניים

טיפולי השיניים המוצלחים שעברה שירה איסקוב

מקרה האלימות הקשה שחוותה שירה איסקוב מצד בעלה הוביל אותה לאבד חלק ניכר משיניה. שירה זכתה לטיפול שיניים מקיף שאפשר לה ליהנות מהשתלת שיניים חדשות