יולי 17, 2024 23:46

טיפולי שיננית וניקוי שיניים

תחזוקת השיניים היא אחת מהמשימות החשובות ביותר בחיינו, ואנו צריכים לעמוד במשימה בכל פעם מחדש. מהסיבה הזאת לשיננית יש חשיבות מכרעת בכל מרפאת שיניים, כאשר היא זאת שתסייע לכם בלא מעט אלמנטים. השיננית תלמד אתכם איך לתחזק ולשמור על בריאות השיניים ובכלל על בריאות כל חלל הפה. כך שלגמרי כדאי לבקר אצל השיננית לעיתים שכיחות.

ביקור אצל שיננית פעם אחת בשנה יסייע לכם להתמודד עם לא מעט בעיות בין היתר – דלקות חניכיים, נסיגת חניכיים, הסרת שאריות מזון מחלל הפה, מניעת ריח רע מהפה ועוד רשימה ארוכה.

מהו התפקיד המרכזי של השיננית?

באופן טבעי לכל איש מקצוע במרפאת השיניים יש את תחומי האחריות שלו, כך גם השיננית אחראית על דברים במסגרת תחומי האחריות שלה. על מנת שתוכלו לדעת מתי אתם צריכים להזמין תור לשיננית, אתם צריכים להבין בדיוק באילו בעיות היא מטפלת:

  • בעיות צחצוח שיניים או ניקוי של חלל הפה.
  • הסרת משקעים ואבנית שמצטברים לאורך זמן.
  • הסרת תפרים או תחבושות מחלל הפה לאחר טיפול רפואי.
  • מתן ייעוץ והדרכה למטופלים בשמירה על בריאות השיניים וחלל הפה.

מדוע חשוב לבצע ניקוי שיניים על ידי הסרת אבן מהשן?

אחד מהתפקידים החשובים ביותר של השיננית זה היכולת שלה לסלק אבן מהשיניים. אבנית נוצרת בחלל הפה בעקבות שאריות מזון וחיידקים אשר יוצרים אותה, וגורמים לה לסכן את בריאות חלל הפה. קצב היווצרות האבן בשן משתנה בין מטופל אחד למטופל אחר, ומהסיבה הזאת חשוב להיות במעקב רציף על מנת לוודא שלא מצטברים כמויות גדולות של אבן בשיניים.

יש כאלה שנוטים לחשוב כי הסרת אבן מהשיניים חיונית רק בגלל היתרונות האסתטיים שלה, אך מדובר בטעות משמעותית במיוחד. ברגע שיש כמות גדולה של אבנית היא מונעת ממברשת השיניים להגיע אל המקומות הרצויים, וכך בעצם לא מתבצע ניקיון אפקטיבי של השיניים. בעקבות כך עלולים להיווצר דלקות חניכיים ולהיווצרות ריח רע בחלל הפה, כך שיש כאן משמעות הרבה יותר גדולה.

ברגע שתבקרו אצל שיננית באופן תדיר וקבוע בכל חצי שנה אתם תורידו בצורה משמעותית את הסיכוי שלכם לחלות במחלות חניכיים. מחלות חניכיים עלולות להוביל בסופו של יום למצב של נסיגת חניכיים או בעיות שונות שעלולות לגרום לבעיות בחלל הפה.

הטיפול אצל השיננית מסיר את האבנית ובכך מחזיר את חלל השן להיות חלק ולבן. בנוסף לכך השיננית מבצעת גם הסרה של צבענים ומשקעים מהשיניים, ובכך היא מסייעת לשיפור והחזרת הצבע הלבן לשיניים. ישנם פעמים שבהם השיננית משתמשת גם במשחה מיוחדת להסרת הכתמים שהצטברו על גבי השיניים.

חשוב מאוד לבקר אצל שיננית על מנת לאתר מבעוד מועד מחלות חניכיים. ישנן מחלות חניכיים שלא ניתן לזהות אילולא תבקרו אצל השיננית שתפקידה העיקרי הוא לאתר את אותן מחלות ולהתריע עליהן בזמן.

שוקלים לבצע טיפולי שיניים בחו״ל, אתם יכולים לבקר  בעמוד שלנו על טיפול שיניים בטורקיה,  בחרנו את טורקיה כיעד האולטימטיבי לטיפולי שיניים בחו״ל.

לקבוצת הפייסבוק שלנו לבריאות השן לחצו כאן

תוכן עניינים

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים - הייעוץ הינו בחינם וללא התחייבות
עקבו אחרינו
כתבות קשורות
רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר.
מאמרים וטיפים לטיפול נכון בשיניים
קבלו עצות מהמקצוענים בתחום
טיפולי שיניים נפוצים למבוגרים

שמירה על בריאות פה טובה חשובה לאנשים בכל הגילאים, אך ככל שאנשים מתבגרים, הצרכים והאתגרים הדנטליים שלהם עשויים להשתנות. קשישים מועדים יותר לבעיות שיניים עקב

כל השיטות ליישור שיניים לילדים

יש כמה שיטות ליישור שיניים לילדים, ולכל שיטה יש יתרונות משלה וחסרונות משלה. יש שיטות מסורתיות ליישור שיניים, ויש שיטות חדשניות ליישור שיניים. כל שיטת

בחור מחייך אצל רופא שיניים
ד"ר ג'רי כהן: טיפולי שיקום הפה

הפה שלנו הוא האיבר הכי שימושי שיש לנו בגוף. אנחנו אוכלים איתו, שותים איתו וגם מדברים איתו. עם הפה אנחנו משתמשים כמעט במשך כל היום.

ציפוי חרסינה ב-2023
ציפוי חרסינה ב-2023

מי לא רוצה שני טורים של שיניים לבנות ובוהקות? יש מי שלא חולם על חיוך לבן ומושלם? אז יש מיש אתרע מזלו והוא אכן נהנה