נובמבר 20, 2023 17:34

מהו כתר חרסינה?

ניתן לראות כיום רבים מהמטופלים בתחום רפואת השיניים אשר בוחרים בפתרון של כתר חרסינה. רובנו נסכים כי השיניים מהווים סממן חיצוני מרכזי הנוגע לחזותו של כל אדם והוא מהווה מאפיין שיודע לספר לנו אודות טיפוחו ובריאותו של כל אדם. לצד שמירה ותחזוקה יומיומית של השיניים, יש פעמים ונצטרך גם טיפולי תחזוקה מורכבים יותר, לבטח במקרים בהם נגרמה פגיעה לשיניים או לחלל הפה. 
כתר חרסינה – טכנולוגיה מתקדמת בתחום רפואת השיניים

ניתן לומר כי ההתפתחות הטכנולוגית בתחום רפואת השיניים הביאה רבים לבחור באפשרויות של טיפולי שיניים אסתטיים. זאת במטרה להגיע ל"חיוך המושלם". טיפולי שיניים אסתטיים מאפשרים כיום להוביל לתיקון של פגמים בחיוך ושיפור המראה החיצוני של השיניים. 

 

כתר לשיניים מהווה את אחד הפתרונות לתיקון של פגמים חיצוניים. כתר החרסינה נחשב לטיפול נפוץ בישראל ובעולם והוא מאפשר למטופלים רבים לשפר בצורה משמעותית את המראה החיצוני שלהם ואף לשפר את תפקוד חלל הפה וזאת באמצעות חיזוק השן. 
מהו בעצם כתר חרסינה?

כתר מהווה בעצם מעין מעטפת לשן ובכך מעניקה לה מראה צחור ואסתטי לצד חיזוקה של השן. הכתר משפר את תפקוד השן ובעצם מאפשר למטופל לתפקד כרגיל ביומיום. 
 

כתר החרסינה נחשב לכתר לו שימוש רחב בישראל ובעולם. ישנם מספר סוגים של כתרי חרסינה. שימוש בחומר החרסינה מתאפשר לצד העובדה כי הוא יכול להימצא בחלל הפה מבלי להחליד, מבלי לעבור תהליכי חמצון או להיפגע מרטיבות.

השימוש בכתר חרסינה נולד מתוך התופעות השליליות שנבעו משימוש בכתרי מתכת. עם הזמן החלו לעשות שימוש בכתרי חרסינה העשויים זירקוניה בלבד – כתרים המיועדים להישאר בחלל הפה למשך תקופות ממושכות ממש מבלי להוביל לנזקים רפואיים וקוסמטיים. 
תזמון התקנת כתר חרסינה

מומלץ לעשות כתר חרסינה במקרים של הרס השן, בעיות בתפקוד השן, צורך או רצון בשיפור מראה שן, שבר מוחלט או חלקי של השן, כיסוי הרוס של השן ועוד. 

שימוש בכתר חרסינה מאפשר בעצם הליך של שיקום הפה בצורה טבעית. הליך של שיקום פה מגיע לרוב בשל החלשות של השיניים. אלו יכולות לקרות בשל שחיקה טבעית של השיניים, מקרי החלשות בשל עששת, מקרים של נסיגת חניכיים, צמיחה לא נכונה של חלק מהשיניים ועוד. 

 

כיצד מבצעים התקנת כתר חרסינה?

תהליך התקנת כתר חרסינה אינו נחשב למורכב ואף אינו דורש הכנה מוקדמת של המטופל. לרוב מדובר על הליך שלוקח כשני טיפולים. 

בשלב הראשון של ההתקנה מתאים הצוות הרפואי את מבנה השן למבנה הכתר שיותקן על גבי השן. בשלב השני, ישחיז רופא השיניים את השן ויכין אותה באופן מיטבי לקליטה של הכתר. השחזת השן חייבת להיעשות בצורה מדויקת ויסודית, כשעל הרופא המשחיז להימנע מפגיעה בשן, תוך הבטחת השחזה שתתאים לכתר העתידי שיונח על גבי השן. 

בשלב השלישי תתבצע מדידה של שתי הלסתות ומדידה של השן המושחזת. ברוב המקרים, בוחרים הרופאים לעשות שימוש בחומר מסיליקון על מנת לדייק את מבנה השן באופן מרבי ומדויק. אותן מדידות יתורגמו לתבנית של גבס אותה מייצר טכנאי השיניים של המרפאה. 

השלב הרביעי והאחרון כולל את ייצור הכתר המוגמר שיודבק על גבי השן. 
יתרונות – כתר חרסינה

רמת התפקוד

יתרון מובהק של כתר חרסינה נוגע בהיבט התפקודי. כתר חרסינה מאפשר למטופלים תפקוד מיטבי למול כך שאותו כתר לא כולל מתכת. המתכת המזיקה לחלל הפה בשל כך שהיא צוברת עם הזמן חלודה, יש בה רגישות לחמצון והיא מגיבה לרטיבות בחלל הפה. 

שימוש בכתר חרסינה, נטול מתכת, מאפשר ליהנות מעמידות גבוהה של השן שנעטפה וסיכוי נמוך למקרים של דלקות. 

אסתטיקה

לכתר החרסינה יתרון משמעותי לעומת כתרים מסוגים אחרים בכל הנוגע לנושא האסתטיקה. כתר החרסינה מתאים עצמו לצבע וגוון השן באופן מדויק וטבעי. ברוב המקרים לא תוכלו להבחין כי מדובר בכתר חרסינה. 

חניכיים בריאים

חניכיים סביב כתרי חרסינה נותרים תקינים ובריאים. חומר הכתר אינו גורם להצטברות חיידקים ומכאן שאינו נוצר גירוי לחניכיים שנותרים בריאים. 

חסרונות – כתר חרסינה

עלות

חשוב לומר כי העלויות של כתר חרסינה גבוהות בשל העובדה כי מדובר בחומרים שאינם זולים. 

מיומנות רפואית גבוהה

כתר חרסינה חייב להיות מדויק, הן בשלב לקיחת המידות, יצירת המידות ובהנחה של כתר החרסינה על גבי השן. מדובר על חיסרון כשהבחירה היא ברופא שאינו מיומן מספיק ומבצע הליך זה בצורה לא מדויקת. 

החלפה ותיקון

במקרים בהם כתר החרסינה נשבר יש צורך בהחלפת כל הכתר וביצוע הליך של כתר מחדש עם כל העלויות הגבוהות הנלוות להליך זה. 

עלויות כתר חרסינה

המחיר של התקנת כתר חרסינה, כאמור, משתנה ממרפאה למרפאה, כשישנם מספר פרמטרים שקובעים את המחיר שיוצע לכם. מה שמשפיע על הצעת המחיר נוגע למספר השיניים הזקוקות לכתר חרסינה, המצב הקיים של השיניים, מספר הטיפולים שיידרשו, בדיקות נלוות ואך היבטים הנוגעים למידת המומחיות של רופא השיניים. 

מחיר של כתר חרסינה אינו זול. מדובר בחומר המאפשר למטופל ליהנות מכתר בעל תחזוקה מינימלית ומנגד כזה המצטיין בעמידות גבוהה. ברוב המקרים, עלות של כתר חרסינה טהור לשן אחת נע בין 3,500 ₪ ועד ל-5,000 ₪. 

שוני במחיר קיים בין כתר חרסינה בשן קדמית לעומת כתר חרסינה בשן אחורית. השוני במחיר חל בשל העובדה כי קיים צורך במקרים של כתר חרסינה בשן קדמית לדאוג לאסתטיות רבה יותר. 

חשוב לזכור כי חלק מקופות החולים וחברות הביטוח משתתפות בתשלומים להליכים אלו, בין אם בסבסוד מלא ובין אם מדובר על סבסוד חלקי אך משמעותי. 
שוקלים לבצע טיפולי שיניים בחו״ל, אתם יכולים לבקר  בעמוד שלנו על טיפול שיניים בטורקיה,  בחרנו את טורקיה כיעד האולטימטיבי לטיפולי שיניים בחו״ל.

לקבוצת הפייסבוק שלנו לבריאות השן לחצו כאן

תוכן עניינים

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים - הייעוץ הינו בחינם וללא התחייבות
עקבו אחרינו
כתבות קשורות
רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר.
מאמרים וטיפים לטיפול נכון בשיניים
קבלו עצות מהמקצוענים בתחום
טיפולי שיניים נפוצים למבוגרים

שמירה על בריאות פה טובה חשובה לאנשים בכל הגילאים, אך ככל שאנשים מתבגרים, הצרכים והאתגרים הדנטליים שלהם עשויים להשתנות. קשישים מועדים יותר לבעיות שיניים עקב

כל השיטות ליישור שיניים לילדים

יש כמה שיטות ליישור שיניים לילדים, ולכל שיטה יש יתרונות משלה וחסרונות משלה. יש שיטות מסורתיות ליישור שיניים, ויש שיטות חדשניות ליישור שיניים. כל שיטת

בחור מחייך אצל רופא שיניים
ד"ר ג'רי כהן: טיפולי שיקום הפה

הפה שלנו הוא האיבר הכי שימושי שיש לנו בגוף. אנחנו אוכלים איתו, שותים איתו וגם מדברים איתו. עם הפה אנחנו משתמשים כמעט במשך כל היום.

ציפוי חרסינה ב-2023
ציפוי חרסינה ב-2023

מי לא רוצה שני טורים של שיניים לבנות ובוהקות? יש מי שלא חולם על חיוך לבן ומושלם? אז יש מיש אתרע מזלו והוא אכן נהנה