מרץ 23, 2024 06:14

ציפוי שיניים למינייט

בשנים האחרונות הפכה להיות האפשרות של ציפוי שיניים למינייט לאחת מהאפשרויות המבוקשות ביותר. אך על מנת שתוכלו לבחור באפשרות הזאת, אתם צריכים להכיר את החומר שאיתו משתמשים לטובת הציפוי. הלמינייט הוא חומר שבנוי משתי שכבות או יותר, לתהליך קוראים למינציה. השכבות של הלמינייט הן השילוב של השן ביחד עם תצמיד פורניר שאמור להחליף את אמייל השן.

על מנת שמטופל יוכל לקבל טיפול של ציפוי שיניים למינייט הוא חייב לעמוד במספר תנאים ראשוניים. המטופל חייב להיות עם מבנה שיניים שניתן יהיה לבצע עליו ציפוי שיניים למינייט. החניכיים חייבות להיות ישרות, על מנת שבסוף הטיפול יוכל המטופל ליהנות משיניים ישרות ויפות. אם אחד מהתנאים הללו לא מתקיים, לא יהיה ניתן לבחור באפשרות הזאת, והמטופל יצטרך לבחור באפשרות אחרת.

 

מה זה ציפוי למינייט?


על פי ההגה המקצועית הלמינייט הוא חומר שיקומי עשוי פורצלן אשר מטרתו להחליף את אמייל השן. אתם ככל הנראה מכירים את הפורצלן ממקומות אחרים, אז בוודאי אתם יודעים כי מדובר על חומר גלם חזק במיוחד. כך שהוא יכול להיות פתרון מושלם לכל אותם המטופלים שרוצים את החיוך המושלם, כזה שלא ייעלם בתוך זמן קצר.

ברפואת השיניים עושים שימוש בפורצלן דנטאלי על מנת לבנות כתרים וגשרים מתואמים בצורה מושלמת לדרישות של המטופל. כאשר עושים שימוש נכון בפורצלן דנטאלי, הוא יכול להוות תחליף מושלם לשיניים המקוריות. על מנת להביא לכך שאותו פורצלן דנטאלי יראה כמו השן המקורית נדרשת מיומנות מצד רופא השיניים וגם מצד המעבדה שמייצרת אותו. לכן חשוב מאוד לבחור ברופא שיניים מקצועי, כך שתוכלו לקבל את התוצאה הרצויה. יש לא מעט יתרונות לשיטה הזאת על פני שיטות אחרות, ואם אתם שוקלים לעשות ציפוי שיניים למינייט – כאן תוכלו למצוא את כל המידע החיוני עבורכם.

 

כיצד מתבצע הליך ציפוי שיניים למינייט?


השלב הראשון יהיה הטיפול הראשוני שבו רופא השיניים מוודא כי מצב השיניים תקין, ויהיה ניתן לבצע את הטיפול ללא כל בעיה. במהלך המפגש הראשון יזכה המטופל לראות לראשונה הדמיה של השיניים, כיצד הוא יראה ברגע שהטיפול יסתיים. כך יהיה ניתן להחליט האם לבצע שינויים מסוימים, כל זאת עוד לפני שהעבודה מועברת למעבדה שבה מייצרים את הפורצלן.

במפגש השני יזכה המטופל לקבל שיניים זמניות, שאמורות ללוות את המטופל במשך השבועיים הקרובים. המטרה היא לאפשר למטופל לחוות את השיניים החדשות, ולהחליט האם הוא רוצה לבצע שינויים כאלה ואחרים. המטופל יוצר קשר עם הרופא ומספר לו על המחמאות או הביקורות שאותן הוא קיבל, כל זאת על מנת ליצור את התוצאה המושלמת.

רק לאחר שהמטופל מקבל את התוצאה הרצויה, יוכל הרופא להנחות את המעבדה להמשיך בעבודה וליצור את הפורצלן האמיתי. הפורצלן הזה יודבק במפגש השלישי על שיניו של המטופל, כל זאת על מנת להפוך את החיוך למושלם.  נספר לכם כבר עכשיו כי תקופת ההסתגלות היא מינימאלית, ובתוך זמן קצר תוכלו לחזור לשגרה. כך שאין לכם מה להיכנס לפאניקה, כמובן שכל זאת בתנאי שאתם מבצעים את הטיפול בעזרתו של רופא מקצועי ומיומן שמכיר את העבודה.


מה המטרה המרכזית של ציפוי שיניים למינייט?

יש לא מעט סיבות שבגינן הרופא ימליץ לבצע טיפול ציפוי למינייט. אך הסיבות השכיחות ביותר הן מצבים שבהם למטופל יש רווח קטן עד בינוני בין השיניים. צבע דהוי בשיניים שמפריע למטופל, צורה לא פרופורציונלית של היקפי השן. כמובן שיש עוד סיבות, ועל כך רופא השיניים ירחיב במפגש איתו.

כיצד מתחזקים ציפוי למינייט?

על מנת שתוכלו לשמור את הציפוי לאורך זמן רב עליכם לתחזק אותו, בדיוק כמו שהייתם מתחזקים את השיניים שלכם. בשונה השיניים הטבעיות שיכולות להחזיק מעמד, אם לא תתחזקו את הציפוי הוא פשוט ייהרס בתוך זמן קצר. התחזוקה הנפוצה ביותר היא צחצוח של השיניים פעמיים ביום וגם העברת חוט דנטלי לאחר הצחצוח. כך תוכלו לדעת שאתם עושים כל מה שנדרש על מנת לשמור על הציפוי.

 

מהן המגבלות של ציפוי שיניים למינייט?

על מנת שתוכלו לבחור את האפשרות הרלוונטית ביותר עבורכם, אתם כמובן צריכים לדעת את החסרונות של ציפוי שיניים למינייט. החיסרון המשמעותי ביותר של הציפוי הזה לעומת ציפויים אחרים זה שהשיניים חייבות להיות ישרות ובריאות. לא תוכלו להתחיל את הטיפול במצב שבו יש בעיה אורתודנטית שאותה אתם צריכים לפתור. כך שתיקחו את הנושא הזה בחשבון.

 

האם קיימים סיכונים לאחר הטיפול?

ישנו חשש בקרב מטופלים כי לאחר הטיפול עלולות להיווצר בעיות נוספות שגם בהן אתם תדרשו לטפל. אך אם תשמרו על היגיינה גבוהה של הפה כמו שהסברנו בשאלה הקודמת, לא תצטרכו להגיע למצב של סיבוכים משמעותיים. השילוב של הלמינייט והשן הוא שולי במיוחד, כך שאין שום סיבה שייווצרו בעיות.

 

ציפוי שיניים למינייט מחיר?

העלות היא אולי אחד מהנושאים שיעסיקו אתכם מתחילת התהליך, ואנו כאן על מנת לתת לכם תשובות לכל השאלות שלכם. העלות של ציפוי למינייט הינו בערך 3000 שקל לשן אחת בלבד, כאשר אם תבצעו טיפול גדול – יכול להיות שיעשו לכם קצת הנחה. אך באופן כללי זוהי העלות של הטיפול לכל אחת מהשיניים.

כמה זמן מחזיק הציפוי?

טיפול למינייט יכול להחזיק לתקופת זמן ארוכה אם תדעו לשמור עליו, ואם לא תתחזקו אותו הוא לא יחזיק מעמד זמן רב. ברוב המקרים ציפוי שיניים למינייט מחזיק מעמד בין 7 ועד ל-10 שנים סך הכול.

שוקלים לבצע טיפולי שיניים בחו״ל, אתם יכולים לבקר  בעמוד שלנו על טיפול שיניים בטורקיה,  בחרנו את טורקיה כיעד האולטימטיבי לטיפולי שיניים בחו״ל.

לקבוצת הפייסבוק שלנו לבריאות השן לחצו כאן

תוכן עניינים

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים - הייעוץ הינו בחינם וללא התחייבות
עקבו אחרינו
כתבות קשורות
רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר.
מאמרים וטיפים לטיפול נכון בשיניים
קבלו עצות מהמקצוענים בתחום
טיפולי שיניים נפוצים למבוגרים

שמירה על בריאות פה טובה חשובה לאנשים בכל הגילאים, אך ככל שאנשים מתבגרים, הצרכים והאתגרים הדנטליים שלהם עשויים להשתנות. קשישים מועדים יותר לבעיות שיניים עקב

כל השיטות ליישור שיניים לילדים

יש כמה שיטות ליישור שיניים לילדים, ולכל שיטה יש יתרונות משלה וחסרונות משלה. יש שיטות מסורתיות ליישור שיניים, ויש שיטות חדשניות ליישור שיניים. כל שיטת

בחור מחייך אצל רופא שיניים
ד"ר ג'רי כהן: טיפולי שיקום הפה

הפה שלנו הוא האיבר הכי שימושי שיש לנו בגוף. אנחנו אוכלים איתו, שותים איתו וגם מדברים איתו. עם הפה אנחנו משתמשים כמעט במשך כל היום.

ציפוי חרסינה ב-2023
ציפוי חרסינה ב-2023

מי לא רוצה שני טורים של שיניים לבנות ובוהקות? יש מי שלא חולם על חיוך לבן ומושלם? אז יש מיש אתרע מזלו והוא אכן נהנה