יולי 18, 2024 14:35

ציפויי חרסינה לשיניים

לא כל טיפולי השיניים נועדו על מנת לפתור מחלות או דלקות בחניכיים, ישנן טיפולי שיניים שנועדו על מנת לשפר את האסתטיקה של השיניים. ישנם לא מעט טיפולים שאתם מכירים שנועדו על מנת לשפר האסתטיקה של השיניים, בין אם מדובר על אורתודונטיה ליישור השיניים או על טיפולי הלבנת שיניים שנועדו על מנת להסיר כתמים. כל אחד מהטיפולים הללו חשוב על מנת לשפר את הביטחון העצמי של המטופל, ולגרום לו לחייך חיוך רחב.

אחד מהטיפולי השיניים החדשים ביותר שנועדו לאסתטיקה הינו טיפול ציפויי שיניים. מדובר על טיפול שמאפשר לכל מטופל לקבל את החיוך ההוליוודי, וכל זאת ללא קשר למצב השיניים הנוכחי שלו. אומנם זה נראה דבר פשוט, אך קיימים לא מעט סוגים של ציפויי שיניים, ולכן אתם צריכים לדעת איזה מבין האפשרויות תהיה הרלוונטית ביותר עבורכם.

 

ציפויי חרסינה – מה זה בדיוק?


ציפויי חרסינה הם סוג הציפוי הנפוץ ביותר בשנים האחרונות, ויש כאלה שאולי מכירים אותם בתור ציפויי קרמיקה או למינציה פרונטאלית. הציפויים הללו מתאימים בעיקר למטופלים אשר השיניים שלהם עברו טראומה כזאת או אחרת, והם שואפים לקבל בהקדם האפשרי את החיוך המושלם. הודות לציפויי חרסינה תינתן לכל מטופל האפשרות לחזור ולחייך בפה עם שיניים לבנות, דבר שאוטומטית יכול להחזיר את הביטחון העצמי. בזכות המודעות הרבה לאפשרות של ציפויי חרסינה, הפך הטיפול הזה להיות מהטיפולים המבוקשים ביותר בקרב מטופלים מכל רחבי העולם.

אחת מהבעיות המרכזיות של ציפויי חרסינה בתחילת הדרך הייתה שלא היה ניתן להבטיח שהציפויים יישארו במקומם לאורך זמן רב. אך ככל שעברו השיניים הגיעו גם לא מעט טכניקות שונות שנועדו על מנת להבטיח את עמידות הציפויים לאורך זמן רב, וללא כל הפרעה. כך שאין שום סיבה שתחששו שהציפויים פשוט יפלו מהשן ללא כל התראה מוקדמת. אתם יכולים להיות בטוחים שלא משנה באיזה מצב השן שלכם נמצאת או מה הצורה שלה, כיום יש טכניקות שונות שנועדו על מנת להבטיח הדבקה איכותית ואמינה שתסייע לכם לקבל את החיוך המושלם.

 

כיצד מתבצע טיפול ציפויי חרסינה?


טיפול ציפויי חרסינה ברוב המקרים נמשך כשני מפגשים, במפגש הראשון מכין רופא השיניים את השטח לקראת הטיפול עצמו – ובמפגש השני מתבצע הטיפול עצמו. אם למטופל ישנן בעיות חניכיים כאלה ואחרות, קודם כל נדרש לבצע טיפול לאותן בעיות ורק לאחר מכן יהיה ניתן להתחיל את הטיפול עצמו.

 • השלב הראשון – שלב ההכנה: מדובר על שלב קריטי שנועד להבטיח את תקינות השיניים, לפני שמתבצע הטיפול עצמו. במהלך טיפול ההכנה הרופא שמבצע את הטיפול מסיר שכבה קטנה של אימייל דנטאלי, כך שיהיה ניתן להדביק את החרסינה בצורה חלקה ולאורך זמן. במהלך טיפול ההכנה יבין הרופא האם הוא צריך לבצע הרדמה במהלך הטיפול או שבגלל מצב החניכיים יהיה ניתן למנוע מצב של הקדמה חלקית. בסיום הטיפול לוקח הרופא מידות על מנת לשלוח אותם למעבדה. 
 • השלב השני – הרכבת הציפויים: הטיפול השני הוא בעצם היום הגדול שבו יורכבו למטופל הציפויים הקבועים בשיניים. לאחר שהציפויים כבר מוכנים והגיעו למרפאה היישר מהמעבדה, יהיה ניתן סוף כל סוף להרכיב אותם בתוך חלל הפה של המטופל. ברגע שהציפויים מורכבים אין אפשרות לשנות את מקומן יותר מידיי, ולכן חשוב מאוד שהן יורכבו בצורה מוצלחת. כך לא יהיה ניתן לשים לב כי מדובר על ציפויי חרסינה, ואנשים יחשבו כי מדובר על השיניים הטבעיות שלכם – דבר משמעותי וחשוב למרבית המטופלים. 

מהם היתרונות של ציפויי חרסינה?


על מנת שתוכלו להיות בטוחים כי ציפויי חרסינה זוהי האפשרות המועדפת עליכם, מוטב כי תכירו את כל היתרונות שלהן. מדובר על יתרונות משמעותיים ביותר, שהפכו את האפשרות הזאת להיות האפשרות המועדפת בקרב האנשים שמחפשים לבצע ציפויי שיניים.

 • אין שום סיכוי של דחייה מצד המטופל, כך שהטיפול יסתיים בצורה מוצלחת.
 • הרופא יכול לבצע שיניים לאחר הרכבת ציפויי החרסינה, כך שאתם יכולים להיות רגועים.
 • ציפויי חרסינה יהיו אידיאליים גם למטופלים אשר סובלים מצפיפות גדולה של השיניים.
 • תהליך ההסתגלות לציפויים הוא איננו מורכב, והמטופל יחזור לשגרה באופן מידיי.
 • ציפויי השיניים יתאימו בצורה מושלמת לצורת השן המקורית של המטופל, כך שלא צפוי להיות הבדל משמעותי בצורת השיניים לפני ואחרי הטיפול.
 • בשונה מציפויים אחרים לציפויי חרסינה אין משטחים בקטריאליים, כך שאין סיכוי לפגיעה בבריאות השן.
 • ציפויי חרסינה מחזיקים מעמד לתקופות זמן ארוכות, כך שלא תצטרכו לבצע טיפול נוסף בזמן הקרוב.

 

מהם החסרונות של ציפויי חרסינה?


על מנת שתוכלו לקבל החלטה שאתם שלמים לגביה, אתם צריכים גם להכיר את החסרונות של ציפויי חרסינה. אומנם מדובר על טיפול נפוץ ושכיח במיוחד, אך ברוב לכולם שיש לו גם חסרונות. כך שברגע שתשקלו יתרונות אל מול חסרונות, תוכלו להגיע להחלטה שאתם שלמים לגביה.

 • מכיוון שמדובר על טיפול מורכב יחסית שדורש מיומנות מצידו של הרופא, העלות של הטיפול איננו נמוכה. כך שאתם צריכים לקחת את הנושא הזה בחשבון בתחילת הדרך.
 • לאחר הרכבת ציפויי החרסינה יהיה מורכב לתקן או להסיר אותם, האפשרות היחידה שעומדת לרשותו של הרופא תהיה לשבור את הציפוי באופן מוחלט.
 • בשונה מציפויי שיניים אחרים, על מנת לסיים בהצלחה טיפול ציפויי חרסינה נדרשים באופן מינימאלי שני מפגשים. כך שמדובר על תהליך שיכול לקחת זמן, ואתם צריכים לדעת זאת.

 

כמה זמן מחזיק ציפוי חרסינה ומהי העלות שלו?


כעת הגענו אולי לנושא החשוב ביותר מבחינתכם, כמה זמן באמת מחזיקים ציפויי החרסינה? וכמה כל הטיפול הזה אמור לעלות לכם?

הדבר הראשון שנעסוק בו יהיה כמה זמן אמורים ציפויי חרסינה להחזיק מעמד בתוך חלל הפה שלכם. אך נציין תחילה כי קשה מאוד לתת אומדן מדויק מכיוון שזה משתנה בין מטופל למטופל, כל אחד בהתאם להרגלים שלו. אם ציפויי החרסינה מורכבים על ידי רופא מיומן, הם יכולים להחזיק מעמד במשך 15-20 שנה! אך כמובן שאם המטופל מקבל מכה חזקה בשיניים הציפויים עלולים להישבר מוקדם מהצפוי. לכן צריך להיות מאוד זהירים ולשים לב שאינכם פוגעים בציפויים באופן מודע או באופן שאינו במודע.

הדבר השני שנעסוק בו יהיה העלות של הטיפול כולו, וכמו שכבר אמרנו לכם מדובר על טיפול לא זול במיוחד. אך מה לא תעשו על מנת לקבל את החיוך המושלם? ברוב המרפאות העלות של ציפוי חרסינה לשן אחת הינו 2000-3000 שקל. אך אם תחליטו לפנות לרופאים מקצועיים יותר העלות יכולה אפילו לטפס למעל 4000 שקל לשן אחת. אך שוב ציפויי חרסינה מחזיקים מעמד זמן רב, כך שמדובר על השקעה משתלמת במיוחד. אך אתם צריכים לקחת את נושא העלות בחשבון כאשר אתם מתחילים את הטיפול.

לא סתם הפכו להיות ציפויי החרסינה הציפויים המבוקשים והשכיחים ביותר בקרב מטופלים מכל רחבי העולם. מדובר על ציפויים עמידים ואמינים במיוחד, והתמורה שהם מספקים תהיה הטובה ביותר. כך שאם אין לכם לחץ של זמן ואם יש לכם תקציב גבוה, זוהי ללא ספק חייבת להיות האפשרות המועדפת עליכם.

שוקלים לבצע טיפולי שיניים בחו״ל, אתם יכולים לבקר  בעמוד שלנו על טיפול שיניים בטורקיה,  בחרנו את טורקיה כיעד האולטימטיבי לטיפולי שיניים בחו״ל.

לקבוצת הפייסבוק שלנו לבריאות השן לחצו כאן

תוכן עניינים

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים - הייעוץ הינו בחינם וללא התחייבות
עקבו אחרינו
כתבות קשורות
רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר.
מאמרים וטיפים לטיפול נכון בשיניים
קבלו עצות מהמקצוענים בתחום
טיפולי שיניים נפוצים למבוגרים

שמירה על בריאות פה טובה חשובה לאנשים בכל הגילאים, אך ככל שאנשים מתבגרים, הצרכים והאתגרים הדנטליים שלהם עשויים להשתנות. קשישים מועדים יותר לבעיות שיניים עקב

כל השיטות ליישור שיניים לילדים

יש כמה שיטות ליישור שיניים לילדים, ולכל שיטה יש יתרונות משלה וחסרונות משלה. יש שיטות מסורתיות ליישור שיניים, ויש שיטות חדשניות ליישור שיניים. כל שיטת

בחור מחייך אצל רופא שיניים
ד"ר ג'רי כהן: טיפולי שיקום הפה

הפה שלנו הוא האיבר הכי שימושי שיש לנו בגוף. אנחנו אוכלים איתו, שותים איתו וגם מדברים איתו. עם הפה אנחנו משתמשים כמעט במשך כל היום.

ציפוי חרסינה ב-2023
ציפוי חרסינה ב-2023

מי לא רוצה שני טורים של שיניים לבנות ובוהקות? יש מי שלא חולם על חיוך לבן ומושלם? אז יש מיש אתרע מזלו והוא אכן נהנה