נובמבר 30, 2021 00:03
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin

איך זה לחיות עם שיניים תותבות?

אישה מניו יורק שאיבדה את כל השיניים במהלך ההריונות שלה שיתפה ב"טיקטוק" את שגרת יומה כמי שמתנהלת ביומיום עם שיניים תותבות. נכון למאי 2021 רשמה אותה בחורה כ-15 מיליון צפיות אודות שגרת יומה. 

אליסיה בת ה-36 הפכה לאחת מהאימהות המפורסמות בארה"ב בזכות סדרה של סרטונים בהם היא מבקשת לשבור את הסטיגמה הקיימת כנגד שיניים תותבות. אליסיה מוכיחה בזכות הסרטונים כי השימוש בשיניים תותבות אינו שמור רק לבני 80 פלוס וגם בגילאים מוקדמים יש אנשים הזקוקים להן והדבר אינו מהווה מכשול נוראי.
באחד מהסרטונים שהעלתה אליסיה היא קוראת לגולשים שמשתמשים בשיניים תותבות לא להתבייש בהם ולהראות עד כמה הם נראים איתם טוב, גם כשהשיניים נמצאים מחוץ לחלל הפה. בסרטון נוסף, סיפרה אליסיה כי בזמן שהחלה לאבד את שיניה היא הבטיחה לעצמה ששום דבר שמישהו יאמר לה בנוגע לשיניים שלה לא יגרום לה להרגיש רע עם עצמה. 

אליסיה שיתפה את הגולשים כי החלה לאבד את שיניה לפני 15 שנים בהריון הראשון עם בתה קייטי. איבוד השן הראשונה קרה כשנגסה בהמבורגר של "מקדונלדס" . דבר שבאותו הרגע גרם לה למבוכה רבה למול כך שאיבדה את השן הקדמית, כשעד אותו רגע נהנתה ממראה של שיניים מושלמות. 
 

בזמן הריונה השני מצב השיניים של אליסיה החמיר וחלק ניכר מהן החלו להתנדנד. אט אט החלה אליסיה לאבד עוד ועוד שיניים עד התובנה כי תצטרך להשתמש בשיניים תותבות. היא הבינה שמדובר בהחלטה מפחידה אך כזו שהפכה בהמשך לאחת מההחלטות הטובות שבחרה לקבל. 
 

שוקלים לבצע טיפולי שיניים בחו״ל, אתם יכולים לבקר  בעמוד שלנו על טיפול שיניים בטורקיה,  בחרנו את טורקיה כיעד האולטימטיבי לטיפולי שיניים בחו״ל.

לקבוצת הפייסבוק שלנו לבריאות השן לחצו כאן

תוכן עניינים

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים - הייעוץ הינו בחינם וללא התחייבות
עקבו אחרינו
כתבות קשורות
רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר.
מאמרים וטיפים לטיפול נכון בשיניים
קבלו עצות מהמקצוענים בתחום
אבחון של נגעים בחלל הפה

נושא הנגעים בחלל הפה הינו תחום בו עוסקים לא מעט גורמי רפואה. מדובר על מקרים שקורים ללא מעט אנשים אשר סובלים מפצעים שונים בחלל הפה.

מהו יובש בפה?

יובש בפה הינו מצב בו בלוטות הרוק בחלל הפה אינן מייצרות מספיק רוק בכדי לשמור על חלל הפה רטוב. לא פעם, יובש בפה נגרם בשל

מהן שיני חלב?

במהלך חייהם של רוב האנשים יתבצעו בחלל הפה שני סטים של החלפת שיניים.  החלפה ראשונה של השיניים מכונה "שיניים נשירות" או "שיני חלב" – שיניים

חריקת שיניים

חריקה ואף נעילה של השיניים הינה תופעה המתרחשת לרוב בזמן שאנו ישנים ועל כן ברוב הזמן אינה מודעת. חריקה של השיניים מובילה לשינוי בצורה שלהן,