נובמבר 22, 2023 03:46

יישור שיניים אינויזליין

חיוך ובו מראה של שיניים אסתטיות וישירות הינו דבר אליו שואף כל אדם. עד לפני מספר שנים טיפולי יישור שיניים כללו שימוש במתכות שנראו לעין ועל כן רבים נמנעו מלהיכנס להליך של זה בשל המבוכה שנוצרה ממראה המתכות על גבי השיניים. 

כיום קיים פתרון אסתטי יותר ליישור שיניים המאפשר לכל אדם להיכנס להליך של יישור שיניים מבלי שאנשי סביב יבחינו בכך. מדובר על יישור שיניים שקוף ובלתי נראה המוכר בשם אינויזליין – Invisalign.

 

יישור שיניים אינויזליין – מה זה בדיוק?

טיפול של יישור שיניים אינויזליין כולל בעצם טיפול שבו מופעל לחץ מתון ועקבי על גבי שיניים שאינן ישרות על מנן להשיבן למקום הרצוי וזאת מבלי לגרום לנזקים לעצמות הלסת ולחניכיים. 

טיפול של יישור שיננים סטנדרטי נעשה באמצעות מתכות המוצמדות לשיניים, כשמדובר במראה שאינו נעים לעין. במקרה ומדובר ביישור שיניים אינויזליין עושים רופאי השיניים שימוש בפולימור פלסטי שקוף אשר מיוצר בהתאמה אישית לכל מטופל, לאחר ביצוע סריקה תלת ממדית של חלל הפה והשיניים. 

המידות ושאר הנתונים מועברים למעבדות שיודעות לייצר גשרים שקופים, המכונים גם "קשתיות, שעל המטופלים להרכיב על גבי השיניים לאורך 22 שעות ביממה. כל גשר שקוף משמש למספר חודשים וזאת בהתאם להתקדמות הטיפול.

 

יתרונות שיטת אינויזליין

היתרון הבולט, אותו הזכרנו קודם, הוא היעדר הנראות של הגשרים כלפי חוץ. הקשתיות עדינות ושקופות ומאפשרות למטופלים לא לחשוש מלשוחח עם אחרים, לחייך ולאכול. 

לשיטה מספר יתרונות נוספים.

התקן יישור שיניים נשלף

בשיטה זו הקשתיות ניתנות לשליפה בצורה קלה במקרים בהם יש צורך להסירן, בן אם מדובר על צחצוח שיניים, אכילה ועוד. 

אין הכתמה של השיניים

החומרים מהם עשויות הקשתיות אינם חומרים המכתימים את השיניים וזאת לעומת אותן קשתיות העשויות מתכת. בעת הסרה מלאה של הקשתיות לצרכי צחצוח אין אף התפתחות של כמתים נוספים. 

אין השפעה על היכולת לדבר

כשלושה ימים לאחר התקנת הקשתיות נהנים המטופלים מיכולת מלאה לדבר מבלי להיתקל בשום קושי. 

זמן טיפול קצר

זמן הטיפול המרבי הינו כ-16 חודשים. מדובר על זמן טיפול שקצר משמעותית לעומת הטיפול בקשתיות ממתכת. 
חסרונות שיטת אינויזליין

מדובר על שיטה ליישור שיניים שאינה יכולה להתאים לכל מטופל אלא רק לאלו להם צפיפות שיניים של 1-6 מ"מ. חיסרון נוסף נוגע למחירים הגבוהים יותר לעומת שיטות יישור ישנות יותר וכמובן עצם העובדה שיש פעמים וניתן לאבד את הגשר בשל האפשרות לשלוף אותו מחוץ לחלל הפה. 

סוגי אינויזליין

ישנם שלושה סוגים של טיפולי אינויזליין. בשלושת הטיפולים חשוב לטפל קודם בבעיות עששת וחניכיים במידה ואלו קיימות. 

טיפול Full

מדובר על טיפול ליישור שיניים ארוך טווח, כשבטיפול זה המטופל מקבל סדרה של קשתיות שעליו להחליפן בהתאם להתקדמות יישור השיניים בפועל. מדובר על השיטה לה עלות הגבוהה ביותר מבין השלוש. 

טיפול Teen

טיפול זה מיועד לבני נוער, כשלהם נושא האסתטיקה והמראה חשוב מאוד, וזאת בכדי שלא יחושו נבוכים נוכח מראה הקשתיות. טיפול זה מיועד לאותם בני נוער והוא כולל קשתיות מינימליות במסגרת טיפולית של 12 חודשים. 

טיפול Express

טיפול הכולל כעשרה מיישרים לטיפול ממוקד ומהיר למשך זמן של שישה חודשים בלבד. הטיפול הזול מבין כל השלושה. 

איירוק או אינויזליין

ביצוע מחקר שוק ליישור שיניים אף יוביל אתכם להכיר את שיטת הטיפול איירוק – Irok. חשוב לציין שהאיירוק אינו סוג של גשר אינויזליין, אלא משמש בעצם כמותג נוסף של גשרים שקופים. מדובר על מוצר חדש יחסית בתחום יישור השיניים שיעילותו עדיין נבחנת. גם כאן מדובר על תוכניות טיפול בזמנים מצומצמים. 

עלות טיפולי אינויזליין

מחיר הטיפול נקבע בעיקר בהתאם למספר הקשתיות ומורכבות טיפול היישור. באופן כללי, ככל שהשיניים של המטופל יהיו זקוקות להתערבות רחבה יותר של הצוות המטפל, כך תועבר למטופל הצעת מחיר גבוהה יותר. 

מאפיינים נוספים שיש בהם לקבוע את מחירי הטיפולים נוגעים למקצועיותו של הרופא המטפל בעבודה בשיטה זו. מחיר ליישור שיניים על גבי לסת אחד מתחיל מ-10 אלף ₪, כשטיפול ה-Teen נחשב ליקר ביותר ויכול להגיע למחיר של 20 אלף שקלים.

חלק מהעלות נקבעת גם עבור פעילויות נלוות של הטיפול. אלו יכולות לכלול צילומי הדמיה, סריקת חלל הפה, ייעוץ ראשוני ושימוש בעזרים נוספים במידת הצורך. 

טיפול אינויזליין דרך קופות החולים

קופות החולים השונות מציעות כיום למטופליהם הנחות משמעותיות למי שמעוניין בטיפול זה. מדובר על מחיר מסובסד, כשגובה הסבסוד תלוי כמובן בסוג ביטוח השיניים שקיים אצל כל מבוטח. 

את הטיפולים ניתן לקבל במרפאות השיניים של קופות החולים או לבחור באחת מהקליניקות הפרטיות העובדות מול הקופות השונות. היתרון הבולט באותן קליניקות פרטיות הוא זמינות הצוות המטפל לעומת מרפאות השיניים של קופות החולים. 

שוקלים לבצע טיפולי שיניים בחו״ל, אתם יכולים לבקר  בעמוד שלנו על טיפול שיניים בטורקיה,  בחרנו את טורקיה כיעד האולטימטיבי לטיפולי שיניים בחו״ל.

לקבוצת הפייסבוק שלנו לבריאות השן לחצו כאן

תוכן עניינים

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים - הייעוץ הינו בחינם וללא התחייבות
עקבו אחרינו
כתבות קשורות
רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר.
מאמרים וטיפים לטיפול נכון בשיניים
קבלו עצות מהמקצוענים בתחום
טיפולי שיניים נפוצים למבוגרים

שמירה על בריאות פה טובה חשובה לאנשים בכל הגילאים, אך ככל שאנשים מתבגרים, הצרכים והאתגרים הדנטליים שלהם עשויים להשתנות. קשישים מועדים יותר לבעיות שיניים עקב

כל השיטות ליישור שיניים לילדים

יש כמה שיטות ליישור שיניים לילדים, ולכל שיטה יש יתרונות משלה וחסרונות משלה. יש שיטות מסורתיות ליישור שיניים, ויש שיטות חדשניות ליישור שיניים. כל שיטת

בחור מחייך אצל רופא שיניים
ד"ר ג'רי כהן: טיפולי שיקום הפה

הפה שלנו הוא האיבר הכי שימושי שיש לנו בגוף. אנחנו אוכלים איתו, שותים איתו וגם מדברים איתו. עם הפה אנחנו משתמשים כמעט במשך כל היום.

ציפוי חרסינה ב-2023
ציפוי חרסינה ב-2023

מי לא רוצה שני טורים של שיניים לבנות ובוהקות? יש מי שלא חולם על חיוך לבן ומושלם? אז יש מיש אתרע מזלו והוא אכן נהנה