מרץ 24, 2024 22:13

טיפולי שיניים לילדים – כל מה שצריך לדעת

בדיקות שיניים באופן שוטף אצל רופא השיניים מהוות חלק חשוב במיוחד בשמירה על הבריאות של הילדים שלכם, אך בחלק לא קטן מהמקרים קיים גם הצורך לבצע טיפולי שיניים לילדים. על כן, במהלך בדיקה סטנדרטית אצל רופא השיניים, בודק הרופא את שיני הילד במטרה לזהות האם אכן ישנן בעיות שאינן נראות או לחילופין מורגשות, בעיות שלא פעם עשויות להשפיע באופן ישיר על בריאות השיניים יחד עם חלוף השנים, בין אם מדובר על חורים, סממנים לדלקת חניכיים וכיוצא בכך. יחד עם זאת, מומלץ לא פחות לבצע ניקוי שיניים יסודי אצל השיננית אחת לתקופה במטרה להסיר הצטברות של אבנית ופלאק. מעבר לכל אותם ביקורים סטנדרטיים אצל רופא שיניים לילדים, כפי שציינו קודם, ישנם מקרים המחייבים טיפולי שיניים לילדים אשר נותנים מענה לבעיות סבוכות ומורכבות יותר. על מנת לעשות לכם סדר בנושא, ריכזנו עבורכם במאמר הבא את כל מה שצריך לדעת.

טיפולי שיניים לילדים -ילדה מתוקה אצל רופאת שיניים
טיפולי שיניים לילדים -ילדה מתוקה אצל רופאת שיניים, קרדיט: FREEPIK

עקירות שיניים לילדים

כפי שכולנו כבר יודעים, כאשר אנו מדברים על טיפולי שיניים לילדים, הרי שישנם מקרים בהם אין ברירה אלא לבצע עקירה. על כן, חשוב לזכור כי בחלק מהמקרים שיני החלקים מבוססים על שורשים ארוכים אשר מונעים מהשיניים לנשור בצורה טבעית ולכן, עולה הצורך בהסרתה של השן במטרה לפנות את מקומה עבור השן הייעודית הבאה. בעת בה רופא השיניים קובע כי יש לבצע עקירה, הרי שהרופא עשוי לחלץ את השן כבר בזמן הבדיקה או לחילופין לבקש שתבואו לביקור נוסף על מנת לסיים את ההליך. זאת בעוד כי במטרה לעקור שן, על רופא השיניים להרחיב את השקע במטרה להפריד בין השן לבין הרצועה אשר מחזיקה אותה במקום. כמו כן, יש לציין כי למרות העובדה שמדובר על תהליך זריז במיוחד, חשוב לשתף את הרופא המטפל בכל חששותיו של הילד.

עקירת שן ילד
עקירת שן ילד

 

סתימות לילדים

בחלק לא קטן מהמקרים קיים צורך בטיפול בחורים בשיניים של הילדים בעזרת סתימות לשיניים שכן, בעת בה אנו מדברים על סתימות שיניים לילדים, בדומה למבוגרים, עשויות מחומרי גלם כמו פורצלן, זהב, קומפוזיט או לחילופין אמלגם. זאת בעוד כי כיום קיימות סתימות שיניים במגוון רחב של סוגים חדשים יותר אשר מבוססים על תרכובות של פלסטיק בשילוב קרמיטקה. מדובר למעשה על סתימות אשר מכונות גם בתור "סתימות לבנות", סתימות שהתפקיד העיקרי שלהן הינו לשמש את השיניים הקדמיות בעת בה ישנה חשיבות לשמירה על המראה האסתטי והגוון של השן. הנחת סתימה עקיפה מנגד, היא פעולה אשר מחייבת בשני ביקורים אצל רופא השיניים לכל הפחות שכן, מדובר על תהליך מעט מורכב וארוך יותר.

 

שוקלים לבצע טיפולי שיניים בחו״ל, אתם יכולים לבקר  בעמוד שלנו על טיפול שיניים בטורקיה,  בחרנו את טורקיה כיעד האולטימטיבי לטיפולי שיניים בחו״ל.

לקבוצת הפייסבוק שלנו לבריאות השן לחצו כאן

תוכן עניינים

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים - הייעוץ הינו בחינם וללא התחייבות
עקבו אחרינו
כתבות קשורות
רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר.
מאמרים וטיפים לטיפול נכון בשיניים
קבלו עצות מהמקצוענים בתחום
טיפולי שיניים נפוצים למבוגרים

שמירה על בריאות פה טובה חשובה לאנשים בכל הגילאים, אך ככל שאנשים מתבגרים, הצרכים והאתגרים הדנטליים שלהם עשויים להשתנות. קשישים מועדים יותר לבעיות שיניים עקב

כל השיטות ליישור שיניים לילדים

יש כמה שיטות ליישור שיניים לילדים, ולכל שיטה יש יתרונות משלה וחסרונות משלה. יש שיטות מסורתיות ליישור שיניים, ויש שיטות חדשניות ליישור שיניים. כל שיטת

בחור מחייך אצל רופא שיניים
ד"ר ג'רי כהן: טיפולי שיקום הפה

הפה שלנו הוא האיבר הכי שימושי שיש לנו בגוף. אנחנו אוכלים איתו, שותים איתו וגם מדברים איתו. עם הפה אנחנו משתמשים כמעט במשך כל היום.

ציפוי חרסינה ב-2023
ציפוי חרסינה ב-2023

מי לא רוצה שני טורים של שיניים לבנות ובוהקות? יש מי שלא חולם על חיוך לבן ומושלם? אז יש מיש אתרע מזלו והוא אכן נהנה