נובמבר 24, 2023 17:35

המקרה המוזר של הנער מהודו – 82 שיניים שגדלו בלסת התחתונה

בקיץ האחרון דווח בכלי התקשורת ברחבי העולם על נער הודי שנאלץ לעבור ניתוח שבו נעקרו לו 82 שיניים שגדלו בלסת התחתונה שלו. 

הסיפור יוצא הדופן קרה במרכז למדעי הרפואה על שם אינדירה גנדי בצפון הודו. הסיבה לצמיחת השיניים הרבות בלסת התחתונה של הנער קרתה בשל גידול שפיר שלא טופל. הנער בן ה-17 עבר בהצלחה את הניתוח שארך כשלוש שעות, שלאחריו הצליח להזיז את לסתו. 

הנער, ששמו ניטיש קומאר, הובהל לחדר הניתוח לאחר שהרופאים במדינה אבחנו אותו עם מקרה של אודונטומה – גידול שפיר באזור הלסת התחתונה הנוגע להתפתחות השיניים בחלל הפה. 

לפני הניתוח עבר הנער מספר בדיקות בבית החולים. חלק מהבדיקות כללו כמובן צילום רנטגן שחשף את מצבור השיניים יוצא הדופן בלסת התחתונה. במהלך הניתוח עקרו רופאיו של הנער כ-82 שיניים מיותרות שצמחו בלסת התחתונה לאורך שנות ילדותו ונערותו. 

תמונותיו של הנער בטרם הניתוח הפכו לויראליות במרחב הדיגיטלי. בתמונות ניתן לראות בבירור את הנפיחות שנוצרה אצלו בשני צידי הלסת התחתונה ואת ריבוי השיניים הצפופות הנראות בבירור בצילום הרנטגן. 

ד"ר מניש מנדל סיפר לתקשורת במקום שמצבו של הנער התדרדר לאורך השנים בעקבות העדר טיפול רפואי. מנדל הוסיף כי לצד עקירת השיניים המיותרות הוא ושותפיו, ד"ר פריאנקר וד"ר ג'אאוד עיקבל, הסירו גם את הגידול השפיר. 

הצפי של הרופאים כי הנער אמור להתאושש לחלוטין מההליך הרפואי שעבר בתוך זמן קצר, כשהוא יוכל להזיז את הלסת שלו ללא כל קושי או כאב. 

שוקלים לבצע טיפולי שיניים בחו״ל, אתם יכולים לבקר  בעמוד שלנו על טיפול שיניים בטורקיה,  בחרנו את טורקיה כיעד האולטימטיבי לטיפולי שיניים בחו״ל.

לקבוצת הפייסבוק שלנו לבריאות השן לחצו כאן

תוכן עניינים

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים - הייעוץ הינו בחינם וללא התחייבות
עקבו אחרינו
כתבות קשורות
רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר.
מאמרים וטיפים לטיפול נכון בשיניים
קבלו עצות מהמקצוענים בתחום
טיפולי שיניים נפוצים למבוגרים

שמירה על בריאות פה טובה חשובה לאנשים בכל הגילאים, אך ככל שאנשים מתבגרים, הצרכים והאתגרים הדנטליים שלהם עשויים להשתנות. קשישים מועדים יותר לבעיות שיניים עקב

כל השיטות ליישור שיניים לילדים

יש כמה שיטות ליישור שיניים לילדים, ולכל שיטה יש יתרונות משלה וחסרונות משלה. יש שיטות מסורתיות ליישור שיניים, ויש שיטות חדשניות ליישור שיניים. כל שיטת

בחור מחייך אצל רופא שיניים
ד"ר ג'רי כהן: טיפולי שיקום הפה

הפה שלנו הוא האיבר הכי שימושי שיש לנו בגוף. אנחנו אוכלים איתו, שותים איתו וגם מדברים איתו. עם הפה אנחנו משתמשים כמעט במשך כל היום.

ציפוי חרסינה ב-2023
ציפוי חרסינה ב-2023

מי לא רוצה שני טורים של שיניים לבנות ובוהקות? יש מי שלא חולם על חיוך לבן ומושלם? אז יש מיש אתרע מזלו והוא אכן נהנה