מאי 23, 2022 04:00

המקרה המוזר של הנער מהודו – 82 שיניים שגדלו בלסת התחתונה

בקיץ האחרון דווח בכלי התקשורת ברחבי העולם על נער הודי שנאלץ לעבור ניתוח שבו נעקרו לו 82 שיניים שגדלו בלסת התחתונה שלו. 

הסיפור יוצא הדופן קרה במרכז למדעי הרפואה על שם אינדירה גנדי בצפון הודו. הסיבה לצמיחת השיניים הרבות בלסת התחתונה של הנער קרתה בשל גידול שפיר שלא טופל. הנער בן ה-17 עבר בהצלחה את הניתוח שארך כשלוש שעות, שלאחריו הצליח להזיז את לסתו. 

הנער, ששמו ניטיש קומאר, הובהל לחדר הניתוח לאחר שהרופאים במדינה אבחנו אותו עם מקרה של אודונטומה – גידול שפיר באזור הלסת התחתונה הנוגע להתפתחות השיניים בחלל הפה. 

לפני הניתוח עבר הנער מספר בדיקות בבית החולים. חלק מהבדיקות כללו כמובן צילום רנטגן שחשף את מצבור השיניים יוצא הדופן בלסת התחתונה. במהלך הניתוח עקרו רופאיו של הנער כ-82 שיניים מיותרות שצמחו בלסת התחתונה לאורך שנות ילדותו ונערותו. 

תמונותיו של הנער בטרם הניתוח הפכו לויראליות במרחב הדיגיטלי. בתמונות ניתן לראות בבירור את הנפיחות שנוצרה אצלו בשני צידי הלסת התחתונה ואת ריבוי השיניים הצפופות הנראות בבירור בצילום הרנטגן. 

ד"ר מניש מנדל סיפר לתקשורת במקום שמצבו של הנער התדרדר לאורך השנים בעקבות העדר טיפול רפואי. מנדל הוסיף כי לצד עקירת השיניים המיותרות הוא ושותפיו, ד"ר פריאנקר וד"ר ג'אאוד עיקבל, הסירו גם את הגידול השפיר. 

הצפי של הרופאים כי הנער אמור להתאושש לחלוטין מההליך הרפואי שעבר בתוך זמן קצר, כשהוא יוכל להזיז את הלסת שלו ללא כל קושי או כאב. 

שוקלים לבצע טיפולי שיניים בחו״ל, אתם יכולים לבקר  בעמוד שלנו על טיפול שיניים בטורקיה,  בחרנו את טורקיה כיעד האולטימטיבי לטיפולי שיניים בחו״ל.

לקבוצת הפייסבוק שלנו לבריאות השן לחצו כאן

תוכן עניינים

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים - הייעוץ הינו בחינם וללא התחייבות
עקבו אחרינו
כתבות קשורות
רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר.
מאמרים וטיפים לטיפול נכון בשיניים
קבלו עצות מהמקצוענים בתחום
השתלה בזאלית

השתלה בזאלית הינה השתלה המותאמת לאלו הסובלים ממחסור של עצם בלסת או שהעצם בלסת נחשבת לדקה יחסית והיא אינה מאפשרת לאותו אדם לעבור השתלת שיניים

יישור שיניים אינויזליין

חיוך ובו מראה של שיניים אסתטיות וישירות הינו דבר אליו שואף כל אדם. עד לפני מספר שנים טיפולי יישור שיניים כללו שימוש במתכות שנראו לעין

אבחון של נגעים בחלל הפה

נושא הנגעים בחלל הפה הינו תחום בו עוסקים לא מעט גורמי רפואה. מדובר על מקרים שקורים ללא מעט אנשים אשר סובלים מפצעים שונים בחלל הפה.

מהו יובש בפה?

יובש בפה הינו מצב בו בלוטות הרוק בחלל הפה אינן מייצרות מספיק רוק בכדי לשמור על חלל הפה רטוב. לא פעם, יובש בפה נגרם בשל