נובמבר 22, 2023 05:26

הדפסת תלת מימד בתחום רפואת השיניים

הידעתם? הדפסת תלת מימד נמצאת בשימוש עצום ברפואת השיניים. מטיפול אורתודנטי ועד מעבדות לייצור שתלים – כולם כבר מסתמכים על הטכנולוגיה שהופכת את הענף לפשוט, מהיר ואיכותי במיוחד.

אחד התחומים שבהם זינקה ההתפתחות בעשור האחרון הוא תחום רפואת השיניים ובריאות השן. שירותי הדפסה בתלת מימד בתחום מייצרים כיום מגוון עצום של מוצרים פרקטיים כמו סדים כירורגיים, כתרים, פרוטזות ועוד. כל אלו הופכים את רפואת השיניים לפחות יקרה ויותר ברת השגה, בעלת זמינות מהירה יותר והתאמה מדויקת יותר לכל מבנה פה ולסת אפשרי.

קיצוץ של 90% בזמן וכסף

עד לפני עשור בסך הכל, נהגו רופאי השיניים לבצע השתלות ביד חופשית, תוך קידוח בפה המטופל והתאמת הפעולות לצילומי הרנטגן שבוצעו לפני הטיפול. מעבר לחשש המובן מאליו של המטופלים, מדובר גם בתהליך רפואי ארוך ויקר מאוד, שמקשה על רבים לממש אותו בעת הצורך. אלא שכיום מתאפשר לכל מרפאה ויצרן בתחום להדפיס תומכי ניתוחים מסוגים שונים ובאותו הרגע, מיד לאחר שמתבצעת סריקה תלת מימדית של פה המטופל. והעלות? עשרות שקלים בסך הכל.

 

התאמה אישית, פשוטה וחכמה

אם סוגיית טיפולי השיניים עדיין מרתיעה אתכם, הנה סיבה טובה לפחד פחות: החברות המתקדמות והמפותחות ביותר בענפי המדפסות וענפי רפואת השיניים שילבו מוחות וכוחות במטרה להפוך את מרפאת השיניים למקום נוח יותר לטיפולים דנטליים מכל הסוגים. התוצאה היא קיצור משמעותי בזמני הטיפול, כולל נוחות וקלות רבה יותר בהתאמת האמצעים לכל מטופל וללא כאבים. הרכיבים חכמים יותר, יכולות החיבור מגוונות וחוויית ההדפסה אינטואיטיבית, כך שהרופא יכול להתאים אותה בו במקום לכל אחד ממטופליו, מבלי שהמטופל נתון לתומכי פה, תותבים ושתלים שיוצרו באופן אחיד וגנרי.

גשר שקוף? גם הוא מודפס

בונוס נוסף לשימוש בהדפסות תלת מימד ברפואת השיניים, היא השיפור המשמעותי והמדהים שמתקבל בכל הליך כירורגי. תוצאות ההשתלות טובות ומדויקות יותר, הכתרים עמידים ומדויקים יותר וגם תומכי הפה והשיניים משפרים את בריאות חלל הפה בצורה נאותה. אחד המוצרים הראשונים בשיטה, היה פתרון הגשר ליישור השיניים שקשתותיו שקופות כך שאינן מובחנות על השיניים. הדבר איפשר לגברים ונשים כאחד להתנהל באופן שגרתי ללא המראה ה"מגושר" שמאפיין את גיל ההתבגרות. בנוסף, גם המתבגרים יכולים להשתמש באותן הקשתות שעשויות מפולימר מיוחד, כדי להתגבר על המראה המציק.

כיצד מתבצעת הדפסת תלת מימד ברפואת שיניים?

תהליך ההדפסה בתלת מימד נפתח עם הטיפול אצל רופא השיניים. הרופא סורק בתלת מימד את שיני המטופל, תנועתן והמבנה שלהם. קובץ הסריקה מועבר באופן אוטומטי למחשב ונתון להתרשמות הרופא והמטופל ולסקירת האופציות הטיפוליות שעומדות בפניהם. ברגע שדרך הטיפול מוסכמת, יכול הרופא לגשת לשלב הייצור ולהפיק מודל רלוונטי תוך זמן קצר במיוחד. הדפסות תלת מימד בשירותי בריאות הפה והשיניים חוסכות באופן משמעותי בזמן ומדייקות את התאמתן למטופלים, כך שחייהם משתפרים באופן משמעותי.

שוקלים לבצע טיפולי שיניים בחו״ל, אתם יכולים לבקר  בעמוד שלנו על טיפול שיניים בטורקיה,  בחרנו את טורקיה כיעד האולטימטיבי לטיפולי שיניים בחו״ל.

לקבוצת הפייסבוק שלנו לבריאות השן לחצו כאן

תוכן עניינים

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים - הייעוץ הינו בחינם וללא התחייבות
עקבו אחרינו
כתבות קשורות
רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר.
מאמרים וטיפים לטיפול נכון בשיניים
קבלו עצות מהמקצוענים בתחום
טיפולי שיניים נפוצים למבוגרים

שמירה על בריאות פה טובה חשובה לאנשים בכל הגילאים, אך ככל שאנשים מתבגרים, הצרכים והאתגרים הדנטליים שלהם עשויים להשתנות. קשישים מועדים יותר לבעיות שיניים עקב

כל השיטות ליישור שיניים לילדים

יש כמה שיטות ליישור שיניים לילדים, ולכל שיטה יש יתרונות משלה וחסרונות משלה. יש שיטות מסורתיות ליישור שיניים, ויש שיטות חדשניות ליישור שיניים. כל שיטת

בחור מחייך אצל רופא שיניים
ד"ר ג'רי כהן: טיפולי שיקום הפה

הפה שלנו הוא האיבר הכי שימושי שיש לנו בגוף. אנחנו אוכלים איתו, שותים איתו וגם מדברים איתו. עם הפה אנחנו משתמשים כמעט במשך כל היום.

ציפוי חרסינה ב-2023
ציפוי חרסינה ב-2023

מי לא רוצה שני טורים של שיניים לבנות ובוהקות? יש מי שלא חולם על חיוך לבן ומושלם? אז יש מיש אתרע מזלו והוא אכן נהנה