נובמבר 20, 2023 16:24

כל השיטות ליישור שיניים לילדים

יש כמה שיטות ליישור שיניים לילדים, ולכל שיטה יש יתרונות משלה וחסרונות משלה. יש שיטות מסורתיות ליישור שיניים, ויש שיטות חדשניות ליישור שיניים. כל שיטת טיפול מותאמת למצב הקליני של השיניים, לגיל המטופל וליכולתו למלא את הוראות הרופא ולהתמיד בהן. הילד שלכם זקוק ליישור שינים? הינה כל מה שאתם צריכים לדעת על השיטות השונות ליישור שיניים לילדים.

יישור שיניים בשיטות מסורתיות

השיטות המסורתיות ליישור שיניים כוללות את סמכי המתכת המוכרים, את סמכי החרסינה ואת הסמכים הלינגואליים המותקנים בצידן הפנימי של השיניים. גם פלטת המתכת נחשבת שיטת טיפול מסורתית ומתאימה לילדים במצבים קליניים קלים או לילדים שסיימו טיפול בסמכים וצריכים לשמור על המנח החדש של השיניים. יישור בסמכים מחייב ביקורים תדירים במרפאת האורתודונט ובהידוק מתמיד של חוט המתכת העובר ביניהם. יש ילדים שעלולים להתקשות בפעולת הצחצוח ובשמירה על היגיינת הפה, ולכן מומלץ שיבקרו אצל השיננית בקביעות. יש ילדים שאינם אוהבים את המראה המתכתי על השיניים ומתנגדים לקוביות המתכת הגלויות שעלולות לפגום במראה ולפצוע את השפתיים. ולכן אפשר להתאים להם סמכים מחרסינה שצבעם כצבע השיניים, והם פחות גלויים לעין. הסמכים הלינגואליים מתאימים לבני נוער שזקוקים ליישור שיניים אינטנסיבי אך לא רוצים שהטיפול יפגום במראה שלהם או יפגע באורח חייהם. הסמכים הליגואליים מודבקים בצידן הפנימי של השיניים ואינם גלויים לעין. עם זאת, לעיתים נדרשת תקופת הסתגלות לסמכים הלינגואליים, ובשלבים הראשונים ייתכנו אף קשיים בדיבור.

יישור שיניים בשיטה חדשנית

קשתיות שקופות הן שיטה חדשנית ליישור שיניים, והן מבוקשות מאוד הן בקרב מטופלים צעירים והן בקרב מטופלים מבוגרים. הקשתיות מותאמות לפה ולמשנן ומעוצבות לפי תוכנית יישור שהאורתודונט מתווה. המטופלים מקבלים סדרה של קשתיות ונדרשים להרכיב אותן על השיניים ולהחליף קשתית ישנה בקשתית חדשה מדי שבוע. המטופלים יכולים לשלוף את הקשתיות בעת האכילה או הצחצוח ולנקות אותן. עליהם להרכיב אותן במשך 20 שעות ביממה ולהקפיד על כך.

באיזו שיטה ליישור שיניים כדאי לבחור?

השיטה האורתודונטית הטובה ביותר לילדכם תלויה במצב הקליני של הילד, בחומרת הבעיה ובהמלצת האורתודונט. במקרים מסוימים סמכי המתכת הם הברירה הטובה ביותר, ואילו במקרים אחרים הקשתיות השקופות ייתנו לילד טיפול אידיאלי. פלטות שקופות מתאימות לילדים ועשויות להיות נוחות ודיסקרטיות בהשוואה לשיטות יישור אחרות. עם זאת, לא כל הילדים מסוגלים לקבל על עצמם את האחריות הנלווית לתהליך הטיפולי בקשתיות, וחשוב להתייעץ עם אורתודונט כדי לקבוע את תוכנית הטיפול הטובה והמתאימה ביותר.

יישור שיניים מהיר ותוצאות מיטביות

כדי לקצר את משך הטיפול ולהבטיח תוצאות מיטביות הילדים צריכים למלא את הוראות הרופא, להקפיד על כל ההנחיות ולשמור על היגיינת הפה. אורתודונטים ממליצים לילדים להתחיל טיפול ליישור שיניים בגיל 8 עד 14, כיוון שבשנים הללו הלסת עדיין גדלה ואפשר להניע את השיניים בקלות לעבר המנח הרצוי. עם זאת, הזמן המיטבי ליישור שיניים תלוי בצורכי הילד, וחשוב להתייעץ עם אורתודונט מומחה כדי להחליט על שיטת היישור המתאימה והטובה ביותר.

https://barkanaortho.co.il/

שוקלים לבצע טיפולי שיניים בחו״ל, אתם יכולים לבקר  בעמוד שלנו על טיפול שיניים בטורקיה,  בחרנו את טורקיה כיעד האולטימטיבי לטיפולי שיניים בחו״ל.

לקבוצת הפייסבוק שלנו לבריאות השן לחצו כאן

תוכן עניינים

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים - הייעוץ הינו בחינם וללא התחייבות
עקבו אחרינו
כתבות קשורות
רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר.
מאמרים וטיפים לטיפול נכון בשיניים
קבלו עצות מהמקצוענים בתחום
טיפולי שיניים נפוצים למבוגרים

שמירה על בריאות פה טובה חשובה לאנשים בכל הגילאים, אך ככל שאנשים מתבגרים, הצרכים והאתגרים הדנטליים שלהם עשויים להשתנות. קשישים מועדים יותר לבעיות שיניים עקב

בחור מחייך אצל רופא שיניים
ד"ר ג'רי כהן: טיפולי שיקום הפה

הפה שלנו הוא האיבר הכי שימושי שיש לנו בגוף. אנחנו אוכלים איתו, שותים איתו וגם מדברים איתו. עם הפה אנחנו משתמשים כמעט במשך כל היום.

ציפוי חרסינה ב-2023
ציפוי חרסינה ב-2023

מי לא רוצה שני טורים של שיניים לבנות ובוהקות? יש מי שלא חולם על חיוך לבן ומושלם? אז יש מיש אתרע מזלו והוא אכן נהנה

טיפולי שיניים באמצעות לייזר
טיפולי שיניים באמצעות לייזר

כל התחום הזה של טיפולים בלייזר הולך ומתפתח בצעדי ענק בשנים האחרונות. אנחנו עדים לכך כי כל הזמן נכנסים עוד ועוד טיפולים לרשימה של הלייזר