יולי 18, 2024 22:36

טיפולי שיניים משמרים

טיפולים אלו תורמים לבריאות הפה, השיניים והחניכיים ואותם תוכלו למצוא במרפאות רבות ברחבי הארץ.

טיפול שיננית

טיפול שיננית כולל הסרת משקעים ואבנית המצטברים על גבי השיניים. אלו עלולים לגרום לדלקות חניכיים ועששת. מקובל להגיע לטיפול שיננית לפחות פעם בשישה חודשים, אם כי יש מקרים ויהיו מטופלים שיידרשו להגיע בטווח חודשים קצר יותר.

ההמלצה היא להתחיל בטיפולי שיננית מגילאי 4-5 עת שהרווחים בין השיניים נסגרים, המשנן הפוך לצפוף וכך יכולה השיננית להסיר שאריות מזון ורובד חיידקים אותם יש קושי להסיר בצחצוח שיניים בבית.

השיננית תוכל גם להעניק לכם הסברים והדגמות כיצד ניתן לשמור על השיניים לאורך זמן, בין אם מדובר על ילדים ובין אם מבוגרים.

איטום חריצים וחרירים

יש פעמים ובשיניים הטוחנות מתפתחים חריצים אליהם מברשת השיניים לא מצליחה להגיע ולנקות אותם משאריות המזון והחיידקים. את החריצים חשוב לאטום בחומר קשיח כצעד מנע, מה שגם יאפשר לנו להימנע מסתימה בעתיד. אם האיטום מבצעים לרוב אצל ילדים תוך תקווה שאותם ילדים לאורך בגרותם וחייהם יתמידו בהיגיינה נכונה של חלל הפה.

שחזור וסתימה

במצב שישנה שן הסובלת מעששת או ריקבון בשל הפרשת חומצה על ידי חיידקים חשוב להסיר את הרקמה הנגועה ולשחזר את החלק החסר בחומר שחזור. הליך שכולנו מכירים תחת השם "סתימה".

כיום בתחום רפואת השיניים ישנם מספר חומרי שחזור כשרופא השיניים בוחר בחומר היעיל אצל כל מטופל בהתאם לשיקולי אסתטיקה, מצב השן, רמת העששת ועוד. במקרה ומדובר בפגיעה בשיניים הקדמיות ייעשה שימוש בחומר הזהה לצבע השן וכשמדובר בשיניים הטוחנות יוכל רופא השיניים לעשות שימוש באמלגם – חומר גמיש העשוי ממספר מתכות המתקשה בתוך השן וצבעו אפור.

טיפול שורש

במקרים והעששת איננה מטופלת בזמן, היא ממשיכה להתפשט ולהגיע למוך השן שהיא הרקמה הרכה הנמצאת בעומק השן ובה כלי הדם והעצבים. מוך השן נמצא בתוך חלל קטן וסגור. כשעליו נוצר לחץ אז נחוש בכאבים מתגברים.

מדובר בשלב בו רופא השיניים יתחיל בטיפול שורש הכולל סילוק הרקמה הרכה שלה כבר יש, ככל הנראה, דלקת או נמק, איטום של תעלות השורש שנשארו פתוחות והיו עלולות להוביל חיידקים אל החניכיים. מדובר בטיפול המונע את הצורך בלעקור את השן ובעצם מציל אותה.

טיפולי חניכיים

החניכיים מהווים את מנגנון האחיזה של השיניים בתוך עצם הלסת. תפקידן, בין היתר, לשמור על אחיזת השיניים בתוך הלסת וחלל הפה. הצטברות אבנית וחיידקים בשיניים ובסביבתן עלולות לגרום לדלקת בחניכיים ובעצם לפגוע במנגנון אחיזת השן.

במקרים של העדר טיפול, החניכיים יהפכו רגישות וידממו לעיתים קרובות ולאורך זמן אותו אדם יסבול מנסיגת חניכיים, רגישות באכילה של מאכלים חמים וקרים, משיניים מתנדנדות ואף מאובדן שלהן. אי לכך גם במקרים בהם נראה שאנו סובלים מדלקת חניכיים קלה חשוב לטפל בעניין כמה שיותר מהר.

במצבים מורכבים בהם לא הצלחנו למנוע את התפתחות הדלקת נדרשים טיפולים לשליטה עליה באמצעות הקצעות שורשים, ניתוח בחניכיים יחד או ללא עצם הלסת ואך טיפול אצל פריודונט – רופא מומחה למחלות חניכיים. בהפניה לפריודונט ייעשה ראשית כל אבחון של המצב ובהמשך המלצה על מהלך טיפולי שמטרתו המרכזית היא מניעה של פגיעות נוספת במנגנון האחיזה של השיניים.

בשלב מאוחר יותר בטיפול ניתן לתקן בהליך כירורגי נזקים שנגרמו לתאחיזת השיניים בלסת עד כמה שהדבר ניתן. במקרים ובהם מדובר על נזק אסתטי נרצה להשיב למצב של חיוך אסתטי ולהשיב את החניכיים למקומם.

 

שוקלים לבצע טיפולי שיניים בחו״ל, אתם יכולים לבקר  בעמוד שלנו על טיפול שיניים בטורקיה,  בחרנו את טורקיה כיעד האולטימטיבי לטיפולי שיניים בחו״ל.

לקבוצת הפייסבוק שלנו לבריאות השן לחצו כאן

תוכן עניינים

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים - הייעוץ הינו בחינם וללא התחייבות
עקבו אחרינו
כתבות קשורות
רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר.
מאמרים וטיפים לטיפול נכון בשיניים
קבלו עצות מהמקצוענים בתחום
טיפולי שיניים נפוצים למבוגרים

שמירה על בריאות פה טובה חשובה לאנשים בכל הגילאים, אך ככל שאנשים מתבגרים, הצרכים והאתגרים הדנטליים שלהם עשויים להשתנות. קשישים מועדים יותר לבעיות שיניים עקב

כל השיטות ליישור שיניים לילדים

יש כמה שיטות ליישור שיניים לילדים, ולכל שיטה יש יתרונות משלה וחסרונות משלה. יש שיטות מסורתיות ליישור שיניים, ויש שיטות חדשניות ליישור שיניים. כל שיטת

בחור מחייך אצל רופא שיניים
ד"ר ג'רי כהן: טיפולי שיקום הפה

הפה שלנו הוא האיבר הכי שימושי שיש לנו בגוף. אנחנו אוכלים איתו, שותים איתו וגם מדברים איתו. עם הפה אנחנו משתמשים כמעט במשך כל היום.

ציפוי חרסינה ב-2023
ציפוי חרסינה ב-2023

מי לא רוצה שני טורים של שיניים לבנות ובוהקות? יש מי שלא חולם על חיוך לבן ומושלם? אז יש מיש אתרע מזלו והוא אכן נהנה