אוגוסט 3, 2021 09:48

בואו ללמוד הסדר הנכון בצחצוח השיניים

סרטון ויראלי שהציג את סדר הפעולות של גבר שמצחצח את שיניו בצורה מעט מוזרה זכה לתמיכה של רופאי שיניים רבים. על פניו, סדר הפעולות בסרטון ייראה לכם מעט מוזר, אבל ההסבר מדוע יפתיע אתכם.

רבים מאיתנו מצחצחים השיניים בכל בוקר ולפני השינה. מדובר על רוטינה יומית אותה אנו מבצעים מאז שאנו זוכרים את עצמנו. יש ואולי בתוך אותה רוטינה טעינו כל הזמן הזה? על פי סרטון ויראלי נראה שבהחלט פעלנו בצורה לא נכונה.

רעייתו של גולש בעל שיניים בריאות במיוחד שיתפה בסרטון שכונה "הדרך הנכונה לנקות את השיניים". בסרטון מתארת רעייתו את סדר הפעולות שמתחיל קודם בשטיפת הפה במי פה על בסיס אלכוהול, בניקוי השיניים בעזרת חוט דנטלי ורק אחרי צחצוח השיניים עם מברשת ומשחה.

בסרטון מציינת רעייתו של אותו אדם כי בעלה שמר ממנה הסוד כש"הוא אומר שהדרך הנכונה לצחצח שיניים הוא קודם כל להשתמש במי פה על בסיס אלכוהול, אחר כך לעבור לחוט דנטלי ורק אז לצחצח את השיניים ובסוף לעבור לשטיפת פלואוריד. הוא אומר שאם משתמשים בשטיפת האלכוהול כדבר אחרון, זה שוטף את כל הפלואוריד ששמתם על השיניים כשצחצחתם אותן, אז הדבר הראשון שצריך לעשות הוא להרוג את החיידקים ולסיים עם שטיפת פלואוריד מלבינה". על מנת לחזק את השיטה מזכירה רעייתו בסרטון "שבפעם האחרונה שהוא הלך לרופא השיניים, השיננית אמרה לו שהוא לא צריך בכלל ניקוי אבן".

דובר מטעם ארגון רופאי השיניים בבריטניה אישר כי יש להשתמש בשטיפה של הפה בטרם מצחצחים את השיניים אך המליץ לא לסיים עם שטיפת פלואוריד. הדובר הוסיף כי "הכרחי לצחצח את השיניים פעמיים ביום עם משחת שיניים שכוללת פלואוריד לפחות לשתי דקות, לפני השינה ופעם נוספת במהלך היום. זה חשוב לנקות את כל השיניים ובעדינות בקו החניכיים. מברשות דנטליות טובות יותר לרווחים בין השיניים מאשר חוט דנטלי, במיוחד ברווחים הצרים מאוד".

אותו דובר הוסיף כי אין צורך לשטוף את חלל הפה עם מי פה לאחר הצחצוח בכדי שלא יישטף הפלואוריד מחלל הפה האחראי לשמור על השיניים חזקות. את השימוש במי פה חשוב לעשות בזמן אחר על מנת לא להזיק לאפקט הפלואוריד.

התגובות לסרטון הוויראלי היו יוצאות דופן, כשמעל חצי מיליון גולשים צפו בו ורבים היו בטוחים שהשימוש בחוט הדנטלי נעשה רק אחרי השימוש במי פה. אלו שהחלו לפעול על פי ההוראות העידו על תחושה טובה יותר.

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים - הייעוץ הינו בחינם וללא התחייבות
עקבו אחרינו
כתבות קשורות
רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר.
מאמרים וטיפים לטיפול נכון בשיניים
קבלו עצות מהמקצוענים בתחום
תהליך השתלת שיניים – מה חשוב לדעת

ישראל נחשבת למדינה המובילה בעולם בתחום ההשתלות פר נפש. אם אתם סובלים מאובדן שן ומתלבטים מה לעשות בנידון, זה הזמן להכיר את התחום אשר יכול

החשיבות של שימוש בציוד רפואי מתכלה

בעידן שבו רבים מבינים את החשיבות של תהליך מחזור לצורך עיכוב ההתחממות הגלובלית, לציוד רפואי מתכלה יש חשיבות עצומה, כפי שנסביר כעת. ציוד רפואי: אחד

שיני בינה – מה תפקידם ולמה עוקרים?

עקירה כירורגית של שיני בינה נחשבת לאחת הפרקטיות המקובלות אך גם המורכבות בתחום רפואת השיניים. במדריך זה נסביר מהן שינה בינה, ומדוע נדרש לעקור אותן