אוגוסט 3, 2021 10:39

מה גורם לרגישות בשיניים?

רגישות בשיניים הינה תופעה לא נעימה כשהסובלים ממנה חשים כאב או צריבה עזה בעת שתייה או אכילה. התופעה קורית לרוב בשל נסיגת החניכיים שחושפת את צוואר השן כששם מקור הכאב. חשוב לזכור שרגישות זו הינה ברת טיפול.

נסיגה של החניכיים יכולה לקרות בשל מספר סיבות:

  • הזנחה: הזנחה של ניקיון חלל הפה, הימנעות מטיפולי שיניים וטיפולי שיננית מהווים גורמים להיווצרות מחלת חניכיים ומכאן הדרך קצרה למצב של נסיגת חניכיים.
  • חריקת שיניים: חריקה ממושכת של השיניים לעיתים בצורה לא מודעת או בזמן שינה יכולה להביא לפגיעות שונות בפה ובלסת ובכך להביא לחשיפת השיניים.
  • צחצוח שיניים: צחצוח שיניים אגרסיבי לאורך זמן רב עשוי להביא לפגיעה בחניכיים ואף לקילוף שכבות ההגנה המצויות על גבי השיניים.

בשאלה כיצד מתבצע טיפול ברגישות יתר בשיניים ניתן להצביע על שני מוקדים עיקריים.

הטיפול הראשון הוא טיפול בנסיגה עצמה. מדובר על טיפול מורכב הכולל שחזור ובמקרים אחרים ציפוי של צוואר השן שנחשף. חומרי הציפוי מוצמדים לחלקים הפגועים ובכך נשמר המגע המכאיב עם מזונות ונוזלים חמים וקרים. הטיפול הנוסף הוא טיפול של מתלה חניכיים. מדובר על טיפול הכולל חיתוך ותפירה של החניכיים על מנת לכסות אזורים חשופים. בכך זוכה המטופל לעיצוב מחדש של קו החניכיים. טיפול זה דורש זמן החלמה ארוך ואינו מתאים לכל מטופל.

מה חשוב להקפיד ולשים לב בכל הנוגע לצחצוח השיניים?

  • יש להקפיד על החלפת מברשת השיניים בכל שלושה חודשים. ההמלצה היא על מברשת שיניים חשמלית.
  • יש לצחצח בין פעמיים לשלוש ביום, בכל פעם צחצוח של שתי דקות.
  • באכילה של מתוק או חטיפים הנדבקים לשיניים רצוי לצחצח השיניים אחרי.
  • חשוב להקפיד מבעוד מועד להמעיט באכילה של מזונות הנחשבים למזיקים לשיניים.

 

 

רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים - הייעוץ הינו בחינם וללא התחייבות
עקבו אחרינו
כתבות קשורות
רוצים הצעה אטרקטיבית? מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו ייצור איתכם קשר.
מאמרים וטיפים לטיפול נכון בשיניים
קבלו עצות מהמקצוענים בתחום
תהליך השתלת שיניים – מה חשוב לדעת

ישראל נחשבת למדינה המובילה בעולם בתחום ההשתלות פר נפש. אם אתם סובלים מאובדן שן ומתלבטים מה לעשות בנידון, זה הזמן להכיר את התחום אשר יכול

החשיבות של שימוש בציוד רפואי מתכלה

בעידן שבו רבים מבינים את החשיבות של תהליך מחזור לצורך עיכוב ההתחממות הגלובלית, לציוד רפואי מתכלה יש חשיבות עצומה, כפי שנסביר כעת. ציוד רפואי: אחד

שיני בינה – מה תפקידם ולמה עוקרים?

עקירה כירורגית של שיני בינה נחשבת לאחת הפרקטיות המקובלות אך גם המורכבות בתחום רפואת השיניים. במדריך זה נסביר מהן שינה בינה, ומדוע נדרש לעקור אותן